Србија шокирала Француску и направила крупан корак ка Европском првенству!

© Sputnik / Радоје ПантовићРукометна репрезентација Србије
Рукометна репрезентација Србије - Sputnik Србија
Рукометаши Србије шокирали су Француску у првом мечу квалификација за Европско првенство дошавши до победе резултатом 27:24 (14:11).

Орлови су савладали фаворизоване Триколоре, иначе олимпијске вицешампионе, у првом мечу Групе 1, у којој су још Белгија и Грчка.

Овим резултатом направљен је крупан корак ка пласману на ЕП, на које ће отићи првопласирана и другопласирана екипа из ове групе.

Иако су гости боље ушли у меч, изабраници шпанског стручњака Тонија Ђероне су се брзо консолидовали и дошли до преокрета.

На полувреме се отишло са +3 за наше рукометаше, али Французима није много било потребно да се врате у егал.

​Ипак, кључни тренутак десио се у на улазу у последњих десет минута, када су Оролови направили мини-серију и дошли на +5, што се испоставило као недостижна предност.

Доминирали су Мијајло Арсенић и Лазар Кукић са шест голова, док је четири имао Петар Ђорђић.

На другој страни најбољи стрелац је био Кентин Махе са шест голова, док је Лук Абало имао четири.

Подсетимо, меч са Белгијом је претходно одложен због вируса корона, а наредни је на програму са Грчком 13. јануара у Зрењанину, где се играо и дуел са Французима.

Пласман обезедио SofaScore LiveScore

Данац бесан због Црногорки: „Мука ми је, ово је било као пре 20 година на Балкану“