Тунис је запао у хаос када је 6. фебруара 2013. године, недалеко од своје куће, ликвидиран Белади, а само шест месеци касније и други политичар левице Мохамед Брахми, јавља АП, додајући да за ова убиства, до сада нико није осуђен, преноси Танјуг.
Thousands of protesters backed by #Tunisia’s powerful labor union gathered in central #Tunis on Saturday in the country’s biggest demonstration for years, defying a police lockdown that blocked roads in a large area of the capital.
— Wᵒˡᵛᵉʳᶤᶰᵉ Uᵖᵈᵃᵗᵉˢ𖤐 (@W0lverineupdate) February 6, 2021
pic.twitter.com/dbcGKYYXjp
Лидер Радничке партије Хама Хамами оптужио је за ове ликвидације исламску странку Енада, која је била на власти у време убистава.
Полиција је раније данас затворила велико подручје у централном делу Туниса и блокирала путеве како би спречила најављени протест који подржава и највећи раднички синдикат у земљи УГТТ, пренео је Ројтерс.
With the people of #Tunis! https://t.co/1TD0gMqZkq
— K K (@kk0000000000) February 6, 2021
Plusieurs milliers de manifestants se sont réunis à #Tunis samedi 6 février pour dénoncer les violences policières. Ils ont aussi commémoré la mort du militant laïque Chokri Belaïd, assassiné il y a huit ans. Manifs soutenues par#UGTT . pic.twitter.com/dWvwS2eT7w
— atlasinfo (@atlasinfo) February 6, 2021
Images of today #Tunis pic.twitter.com/l8iNEtP5Vp
— Mirco Keilberth (@MircoKeilberth) February 6, 2021
У Тунису се од средине јануара готово свакодневно одржавају протести, а демонстрације су почеле обележавањем годишњице револуције у Тунису која је 2011. године подстакла побуне широм региона познате као „Арапско пролеће“.
Поред спорадичних сукоба, на протестима је до сада ухапшено преко хиљаду људи, а незадовољство грађана све више изазивају бројна привођења и злостављања притвореника, што министарство унутрашњих послова демантује.