Милан заборавио Звезду и после 450 минута решио велики проблем /видео/

© AP Photo / Antonio CalanniАнте Ребић, десно, у дуелу са Радованом Панковим
Анте Ребић, десно, у дуелу са Радованом Панковим - Sputnik Србија, 1920, 01.03.2021
Фудбалери Милана прекинули су пост без постигнутог гола из игре у Серији А још од 7. фебруара.

Хрватски репрезентативац Анте Ребић је Росонерима донео предност, односно победу против Роме у 24. колу Серије А голом у 58. минуту утакимце.

То је Милану био први гол из игре још од 7. фебруара и победе над Кротонеом резултатом 4:0, када је мрежу у 70. минуту затресао управо Ребић.

Изабраници Стефана Пиолија су у међувремену забележили једну победу и по два ремија и пораза, укључујући и два нерешена резултата против Црвене звезде у Лиги Европе.

Иако су против црвено-белих постигли три гола током двомеча, ниједан није био њихово дело из игре – један је дошао после аутогола Радована Панкова, а два са беле тачке.

Фудбалери Звезде и судија Мансано - Sputnik Србија, 1920, 28.02.2021
Зашто Шпанац није смео да дозволи да Звезда победи у Милану?

Милан против Специје и Интера није успео да затресе мрежу ниједном, док је први гол против Роме би дело Френка Кесија са пенала.

Када се споје утакмице у Серији А и Лиги Европе, Милан је без гола из игре био око 450 минута фудбала.

И поред тога је успео да прође Звезду и закаже дуел осмине финала ЛЕ против Манчестер јунајтеда, али и да остане у трци за освајањем титуле у Италији, с обзиром да је тренутно на другом месту са четири бода мање од првопласираног Интера.