Доминација Партизана – 17 победа у низу!

© Фото : ФК ПартизанФудбалер Партизана Немања Јовић
Фудбалер Партизана Немања Јовић - Sputnik Србија, 1920, 15.03.2021
Фудбалери Партизана савладали су Златибор резултатом 5:1 на домаћем терену у 27. колу Суперлиге Србије.

Партизану је ово била 17. победа у низу у свим такмичењима, односно 15. заредом у домаћем првенству. Тиме је шеф стручног штаба београдског клуба Александар Станојевић оборио сопствени рекорд од 16 везаних победа, што је остварио током претходног мандата у Хумској.

Црно-бели су наставили да колико-толико држе корак за лидером и актуелним шампионом Црвеном звездом, па и даље заостају девет бодова.

Питање победника било је решено већ у првом полувремену, пошто је домаћин имао предност од огромних 3:0.

Стрелац првог гола је у 21. минуту био талентовани 18-годишњи Немања Јовић, који је побегао својим чуварима и послао лопту у празан гол гостију.

Партизан није много морао да чека како би дуплирао вођство, пошто је одбрана Златибора поново киксирала у 34. минуту. Такума Асано је остао потпуно сам и лако решио ситуацију са голманом гостију.

У самој завршници првог полувремена једанаестерац за свој тим изнудио је Јовић, а одговорност је, стандардно, преузео Бибарс Натхо, који се уписао у листу стрелаца без икаквих проблема.

Невероватан погодак са више од 30 метара од гола Партизана виђен је у 52. минуту, а дело је Ненада Севића.

Његов гол није дошао после шута, већ после центаршута, који је после чудне ситуације у казненом простору домаћина и јако лоше процене голмана Стојковића, завршио иза статива.

То је, уједно, био први гол који су изабраници Александра Станојевића примили после шест утакмица, а тек други пут да су капитулирали у серији од 17 победа.

То јесте био леп тренутак за госте, али није била никаква нада ни да могу да покушају да извуку барем бод из овог меча.

Црно-бели су до краја утакмице постигли још два гола.

За први се побринуо Жан-Кристоф Бајбек у 74, а за други Слободан Урошевић у 83. минуту утакмице, чиме је постављен и коначан резултат.

У наредном колу Суперлиге, 20. марта, Партизан гостује Бачкој.

Вулетић саслушан у СБПОК и прихватио полиграф: „Неке кривичне пријаве чекају да буду поднете“

Потврђено: Здравку Мамићу шест и по година затвора, његовом брату нешто мање

Скандал у српском фудбалу: „Донесите паре унутра, одмах!“ /видео/