Тадић повео Ајакс у наредно коло Лиге Европе, Милану против Јунајтеда није помогао ни Златан

© REUTERS / PASCAL ROSSIGNOLДушан Тадић
Душан Тадић - Sputnik Србија, 1920, 18.03.2021
Душан Тадић, капитен репрезентације Србије, одвео је свој Ајакс у четвртфинале Лиге Европе, голом и асистенцијом у реванш мечу дуела са екипом Јанг Бојса из Швајцарске, док је Милан завршио такмичење поразом од Манчестер јунајтеда.

Ајакс је на гостовању победио са 2:0, а претходно је у Амстердаму славио са 3:0, за укупних 5:0.

Душан Тадић, Ајакс - Sputnik Србија, 1920, 28.02.2021
Тадић нападнут у Холандији /видео/

Холанђани су били апсолутно доминантни у односу на ривала, а екипа је играла по Тадићевим тактовима.

Луцидни офанзивац је у 21. минуту асистирао Давиду Нересу за први гол, да би у 49. минуту потврдио тријумф поготком из пенала.

Тадић би своју екипу могао да поведе и на још већу сцену, пошто је потенцијални ривал Ајакса у наредној фази славни Манчестер јунајтед.

Душан Тадић - Sputnik Србија, 1920, 14.03.2021
Пикси ће због Тадића бити на „слатким мукама“

Енглеска екипа је минималним резултатом победила Милан у Италији, голом Пола Погбе у 49. минуту, свега 360 секунди пошто је крочио на терен.

Милан је покушао да се врати у живот, с обзиром на то да је резултат из прве утакмице био нерешен (1:1), али екипи Стефана Пиолија није помогао ни Златан Ибрахимовић, који је у игру ушао у 65. минуту.

Уз Јунајтед и Ајакс, такмичење настављају Динамо из Загреба, Арсенал, Гранада, Рома, Славија из Прага и Виљареал.

Жреб за четвртфинале Лиге Европе ће бити одржан у петак, као и жреб за наредну рунду Лиге шампиона.