Осим тога, портал наводи да је стручњаке занимала доследност података о резултатима клиничких испитивања у различитим серијама вакцине, као и информације о пратећим документима о вакцини, укључујући информације о дозирању, контраиндикацијама и условима чувања.
Раније је објављено да су на састанку 1. априла стручњаци затражили низ докумената од компаније „Dr Reddy's Laboratories“ пре издавања одобрења за примену вакцине „Спутњик Ве“. Стручњаке су посебно занимали подаци „који се односе на све параметре имуногености, укључујући средњи геометријски титар антитела за антитела која неутралишу вирус и антитела специфична за гликопротеин САРС-ЦоВ-2 42. дана“ отворене податке о свим озбиљним нежељеним појавама. Стручњаци су такође желели да знају „корелацију података о имуногености, укључујући ћелијски одговор, између испитивања друге и треће фазе и упоредну анализу података о имуногености треће фазе добијене из индијских и руских испитивања у различитим временским периодима“.
Вакцина „Спутњик Ве“ коју производи Научно-истраживачки институт „Гамалеја“ у сарадњи са Руским фондом за директне инвестиције добила је 11. августа потврду о регистрацији од Министарства здравља Русије, поставши тако прва регистрована вакцина против вируса корона на свету.
Вакцина је регистрована у скоро 60 земаља са укупном популацијом од преко 1,5 милијарди људи. Ефикасност препарата је 91,6 одсто, што је потврђено у часопису „Лансет“, једном од најстаријих и најцењенијих медицинских часописа на свету. Вакцина је изграђена на доказаној и добро проученој платформи хуманих аденовирусних вектора и користи два различита вектора за две дозе током вакцинације.