Богдановић прихватио улогу лидера и водио Атланту до победе /видео/

© AP Photo / Hector AmezcuaБогдан Богдановић
Богдан Богдановић - Sputnik Србија, 1920, 14.04.2021
Атланта Хокси стигли су до победе над Торонтом резултатом 108:103, а предводио их је српски ас Богдан Богдановић који је убацио 23 поена, имао је још шест скокова и четири асистенције.

Велики притисак био је на Богдану Богдановићу, с обзиром на то да је Атланта морала да се бори без великог броја повређених кошаркаша, као и без своје прве три звезде: Треја Јанга, Џона Колинса и Данила Галинарија, а на паркету није било ни Криса Дана, Тонија Снела и Кема Редиша.

Кошаркаш Денвер Нагетса Џамал Мареј - Sputnik Србија, 1920, 13.04.2021
Крај Јокићевих шампионских амбиција!

Али кога нема, без њега се може и мора. Свесни су тога били у табору Хокса, с тим што је улогу лидера у тешком тренутку преузео „српски снајпер“, који је са 23 поена водио екипу до тријумфа.

Огроман терен узео је на своја леђа репрезентативац Србије јер његов тим нема сме себи да дозволи да губи утакмице, и за готово 40 минута проведених у игри, био је истински лидер, а то потврђује чињеница да је био најефикаснији кошаркаш Атланте, као и проценат шута из игре од 50 одсто.

​Највећу подршку Богдан је имао у Клинту Капели, који је остварио дабл-дабл учинак од 19 поена и 21 скока. С друге стране, у тесном поразу Торонта - 108:103 бољи од осталих био је Паскал Сјакам који је убацио 30 поена.

Од осталих српских репрезентативаца који су у ноћи између уторка и среде истрчали на паркет, Немања Бјелица је у двоцифреном поразу Мајамија од Финикса Санса - 106:86 имао само један скок за шест минута.

Алексеј Покушевски због повреде није заиграо у поразу Оклахоме од Јуте Џез резултатом 106:96.