Фуриозан старт Надала – није се ознојио против Аустралијанца

Шпанац Рафаел Надал силовито је кренуо у одбрану титуле на Ролан Гаросу, пошто је у три сета победио Аустралијанца Алексеја Попирина - 6:3, 6:2, 7:6.
„Краљ шљаке“ Рафаел Надал има невероватних 13 титула у Паризу, од укупно 20 освојених гренд слемова, и јасно је да му је циљ да се тај однос повећа на 14-21, па је тако и кренуо у поход на нови трофеј Ролан Гароса.
​Рафа је фуриозно кренуо, и у прва два сета препустио је ривалу из Аустралије свега пет гемова, а интересантно је да су оба сета трајала по 39 минута.
Тек у трећем сету Алексеј Попирин, када је схватио да више нема шта да изгуби, почео је да игра најбољи тенис у мечу, успео је чак и да направи брејк у петом гему и да дође на корак од освајања сета, али је Надал тада демонстрирао силу.
У тренуцима када је Попирин при вођству 5:3 сервирао за освајање сета, Надал му је рутински „украо“ сервис и успео да се до краја избори за тај-брејк, у којем је касније славио резултатом 7:3.
Меч Надала и Попирина трајао је два сата и 26 минута, Шпанца с Мајорке у другом колу очекује окршај са Ришаром Гаскеом.