Хрвати на корак до елиминације са ЕП! /видео/

© AP Photo / Paul EllisФудбалери Хрватске протестују код главног судије меча против Чешке
Фудбалери Хрватске протестују код главног судије меча против Чешке - Sputnik Србија, 1920, 18.06.2021
Фудбалери Хрватске и Чешке ремизирали су резултатом 1:1 у другом колу Групе Д Европског првенства у фудбалу.
Хрватска је освојила први бод, после пораза од Енглеске, док је Чешка сада на четири освојена, после победе над Шкотском.
Хрвати ће у последњем колу против Шкотске морати да јуре победу како би имали шансе за пласман у нокаут фазу, док ће Чешка играти против фаворизоване Енглеске, али имати своју судбину у својим рукама.
Најзанимљивије детаље сте могли да пратите уз наш уживо пренос ОВДЕ.
​Чеси су боље офанзивније ушли у утакмицу и моментално наметнули ритам, уз неколико солидних прилика у првих 15 минута.
Велику шансу у 18. минуту је пропустио Шик, а недуго затим уследио је одговор Перишића, који је лоше шутирао из непосредне близине.
На наредну занимљивост чекало се до 34. минута, када је Ловрен ударио лактом Шика и раскрварио му нос.
Иако је ударац Хрвата био несмотрен и ненамеран, судија Дел Серо је после консултације са ВАР собом досудио једанаестерац.
Шик је обрисао крв са носа и преузео одговорност, те погодио пенал за 1:0.
Највећу прилику за Хрвате је имао је Анте Ребић практично одмах у наредном нападу, али је своје одлично кретање упропастио јако лошим шутом, па је резултат остао непромењен све до полувремена.
Наставак утакмице донео је велико узбуђење већ после непуна два минута, када је Хрватска успела да стигне до изједначења.
Перишић је пробио по левом боку, надмудрио Цоуфала и снажним ударцем савладао Вацлика за 1:1.
Нешто бржи ритам трајао је само неколико минута, након чега су се поново смириле страсти.
Чеси су чешће притискали одбрану ривала, иако им је реми више одговарао, али је прву добру прилику имао Влашић у 72. минуту. Нажалост по њега, ударац је завршио релативно далеко од гола.
До краја утакмице практично није виђена ниједна већа прилика, уз доста незанимљиву представу у Глазгову, па промене резултата није било.
У другом мечу другог кола Групе Д од 21.00 се састају Енглеска и Шкотска. У трећем колу Хрвати играју против Шкотске 22. јуна, када се састају и Енглеска и Чешка.
Ексклузивно: Мамић за Спутњик о „шансама“ Хрватске, успону Србије и прогнозама за Европско првенство