Долина смрти у САД као пакао: Измерена 54,4 степена, бесне пожари, диже се гигантски облак /видео/
18:48 10.07.2021 (Освежено: 19:04 10.07.2021)
Пратите нас
У Националном парку Долина смрти у Калифорнији измерено је 54,4 степена Целзијуса, тек нешто ниже од највише температуре у историји од 56,6 степени, која је измерена 1913. у пустињи Ферненс крик. Пожари бесне у Калифорнији, евакуисан је велики број људи у тој држави, али и суседној Невади, а формирао се и гигантски облак висок више стотина метара.
Пожари који бесне у северној Калифорнији подстакли су власти Неваде да евакуишу људе настањене у пограничном подручју, из којег је био видљив пламен на врховима оближњих планина.
Пожарни талас који је настао спајањем две ватре из различитих праваца усмерен је сада ка подручју североисточно од шумовите регије Сијера Невада и не губи на интензитету, пренео је ГА.
Last night at the #BeckwourthComplex assigned to structure protection group, currently 38,056 acres 9% contained #CaliforniaFires #FireSeason2021 pic.twitter.com/b6UP0rPfxf
— Daniel Magallanes (@DanielM00508429) July 10, 2021
#YsabelFire July 4th. 2021 around 2 am. 173 acres burned with 41% containment #SanDiego #wildfire #CaliforniaFires #CAwx #weather #fireseason2021 @weatherchannel @NWS #stormchaser #California pic.twitter.com/IhlhyxzUzu
— Emma Escamilla (@emma_escamilla) July 5, 2021
У овом делу Америке се током целог викенда очекују високе температуре, док цео регион покрива појас високог ваздушног притиска.
У Калифорнији су издате наредбе за евакуацију или упозорења за стотине насељених места и неколико кампова, као и наредба о затварању више од 518 квадратних километара Националног парка Плумас.
Врућ ваздух формирао је гигантски, задимљени облак пирокумулуса који се диже више стотина метара у вис и ствара сопствене муње, потврдила је синоћ представница локалних власти Лиза Кок.
Interesting formations in these Pyrocumulus clouds over the Sugar Fire in Northern California. #fire #weather #cloud pic.twitter.com/TVCRB0LPk3
— HookandLadderUSAR (@HookandU) July 10, 2021
Скоро хиљаду ватрогасаца добило је помоћ из ваздуха, али очекује се да ће пламен наставити да се шири због врућине и ниске влажности, пренео је Танјуг.
Ваздух је био толико сув и врео да део воде коју избацују авиони канадери испари и пре него што стигне до земље, рекла је Лиза Кок.
Прочитајте још: