Фудбалери Црвене звезде против Клужа - Sputnik Србија

Звезда разбила Румуне и закорачила у Лигу Европе!

Фудбалери Црвене звезде победили су румунски Клуж резултатом 4:0 у првом мечу плеј-офа за Лигу Европе.
Звезда је заборавила на пораз од Шерифа у Лиги шампиона у претходном колу и дошла на корак до пласмана у групну фазу Лиге Европе.
Црвено-бели ће прилику да докрајче ривала имати 26. августа у реваншу који је на програму у Румунији.
Стрелци у победи против Клужа у Београду били су Павков, Катаи, Бен и Иванић.
До вођства шампион Србије је дошао већ у петом минуту, после добре акције која се завршила голом Павкова после одбијене лопте.
Бен је шутирао, ударац му је одбрањен, али је на правом месту био Звездин голгетер за 1:0.
Румуни су се брзо опоравили од примљеног гола, али су и даље били у подређеном положају.
Било је неколико мањих шанси и за Клуж, али је убрзо дуплирана предност црвено-белих.
Мајсторска реакција Павкова, који је грудима спустио лопту, донела је Катаиу лак посао за 2:0.
До краја првог полувремена виђена је још једна добра прилика за Звезду, али и повреда Милоша Дегенека, који је морао да изађе са терена и заврши утакмицу.
Друго полувреме почело је једном озбиљном приликом за Румуне, али је убрзо Звезда преузела иницијативу и кренула са новим нападима.
Павков је имао неколико прилика у првих 15-ак минута наставка, а наредни гол виђен је у 68. минуту.
Иванић је украо лопту, дошао надомак казненог, а онда упослио Бена који је показао сјајну способност за завршницу и погодио за 3:0.
Непуних десет минута касније поново се тресла мрежа гостију.
Клуж није имао никакав одговор, а успели су да буду и потпуно изиграли приликом једног корнера, када је лопта дошла до малтене потпуно самог Иванића – за 4:0.
До краја утакмице Клуж је успео да запрети и погоди пречку, али се питање победника, па ни висина тријумфа, нису доводили у питање.
Све прилике, занимљивости и голове могли сте да испратите уживо уз Спутњик.
22:57 17.08.2021
Крај!
Звезда је победила Клуж 4:0 и дошла јако близу пласмана у Лигу Европе!
22:55 17.08.2021
Иначе, Шериф је победио Динамо са 3:0...
22:54 17.08.2021
3 минута надокнаде
22:49 17.08.2021
86' Пречка!
Много среће за Звезду, затресао се оквир гола после ударца Алибека.
22:44 17.08.2021
Број гледалаца:
22.482
22:40 17.08.2021
77' Звезда уништила Клуж – 4:0!
Још једна сјајна акција Звезде, овог пута после корнера. Одрађена је договорена акција, а сви су пропустили лопту која је дошла до Иванића.
Он је остао сам на петерцу и главом је послао иза леђа Арлаускиса.
4:0 за Звезду!
22:31 17.08.2021
68' Гоооол – 3:0!
Украо је Иванић лопту на половини терена, носио је 20 метара, а онда правовремено упослио Бена.
Бен је лопту закуцао левом ногом у мрежу Румуна!
3:0 за Звезду!
22:23 17.08.2021
60' Павков...
Ређају се опасни напади Звезде!
Овог пута Павков левом ногом шутира лопту јако, јако лоше.
22:17 17.08.2021
Рапсодија Звездиног „џелата“
У току је и утакмица плеј-офа за ЛШ у којој се састају Шериф и Динамо из Загреба.
У Тираспољу је 2:0 за домаћина!
Голови са тог меча:
22:16 17.08.2021
51' Велики промашај Павкова!
Сјајно је Катаи сакрио лопту и центрирао, те пронашао Павкова потпуно самог. Са нешто више од пет метара стрелац и асистент на овом мечу, ипак, шаље лопту директно у Арлаускиса.
22:14 17.08.2021
Делије одушевиле
Кореографија навијача Звезде на утакмици против Клужа - Sputnik Србија, 1920, 17.08.2021
„Ја нисам од оних што проблем кад дође леђа ти окрене...“ /видео, фото/
22:13 17.08.2021
49' Опасно по Борјана
Шутирао је Деак из слободног ударца са око 20 метара од гола, а лопта је отишла тик преко пречке.
Недуго затим још једна прилика за Румуне, али од свега ужасна реакција Сестора и офсајд.
Повредио се Дегенек
Штопер Звезде је уз помоћ лекарске екипе напустио терен, а уместо њега је моментално ушао Радован Панков.
Дегенек је завршио утакмицу, а остаје нада да повреда није озбиљније природе.
21:45 17.08.2021
45' Офсајд...
Још једна прелепа акција Звезда која би завршила голом, али, нажалост, недозвољена позиција.
21:39 17.08.2021
38' Гооооол – Катаи!
Каква акција! Бриљантан пас Иванића ка Павкову, а онда мајсторска реакција Павкова, који је грудима спустио лопту за Катаија.
Катаи је пред собом имао лак посао и савладао Арлаускиса.
2:0 за Звезду!
21:26 17.08.2021
25' Гужва у Звездином казненом
Вребала је опастност по Звезду неколико минута. Опасан напад, па забрињавајућа реакција Павкова за корнер, па слободњак...
На крају су се црвено-бели некако одбранили пошто је досуђен фаул у нападу.
21:23 17.08.2021
21' Последња опомена за Гобељића
Оштар старт са две ноге Звездиног бека, али и даље нема картона. Ово је била последња усмена опомена за њега, а Клуж је добио слободњак далеко до гола, али на противничкој половини.
21:17 17.08.2021
16' Звезда напада, ударац Иванића
После гола бележимо ударац Иванића у 11. минуту, али и лак посао за Арлаускиса.
Црвено-бели имају иницијативу, али добар отпор пружају Румуни.