https://sputnikportal.rs/20210825/za-dva-meseca-srbija-dobija-novu-fabriku-1128826485.html
За два месеца Србија добија нову фабрику
За два месеца Србија добија нову фабрику
Sputnik Србија
За два месеца Србија добија нову фабрику
2021-08-25T18:55+0200
2021-08-25T18:55+0200
2021-08-25T18:46+0200
економија
србија – економија
https://cdn1.img.sputnikportal.rs/images/sharing/article/srb/1128826485.jpg?1629909963
Атанасковићева је за ТВ Танјуг казала да ће у том погону радити 75 људи, највише жена.„Пре недељу дана били смо у Блацу, у селу Барбатовац, где смо припремили из стечаја једну зграду коју ћемо средити и биће то за два месеца. Тамо ће бити упослено 75 људи, највише жена из тог места и околине, што много значи за то село јер ће имати обезбеђена примања од 38.000 динара месечно“, рекла је Атанасковићева.Истиче да је најважније да људи из мањих места остају у свом селу, са својом децом и породицом.Говорећи о радницима који су остали без посла након затварања фабрике „Геокс“ у Врању, Атанасковићева је подсетила да је свих 1.227 радника добило једну просечну плату од државе, док ће између 500 и 700 радника почети да ради у турској компанији „Теклас“.На питање шта ће бити са осталим радницима, Атанасковићева је рекла да државни секретар Драган Стевановић разговара са привредницима у Врању који су заинтересовани да приме део радника, а истовремено, додаје, држава разговара са неким страним фирмама.Упитана да прокоментарише тврдње домаћих инвеститора да држава више помаже страним него домаћим инвеститорима, Атанасковићева је одговорила да сви имају подједнако исте могућности. Додала је да је од укупног броја инвестиција које је помогла држава, једна трећина припада домаћим, а две трећине страним.Министарка је објаснила да су неки од услова за добијање помоћи величина инвестиције, висина плате, број радника који ће бити запослен, а у том случају, додаје, већином страни инвеститори предњаче.„Имамо толико велике стране фирме које упошљавају по 3.000 радника, то је нешто што Србији доноси нови технологију, знање и плате за 3.000 породица, и њихове инвестиције су и по 200 или 300 милиона евра“, рекла је Атанасковићева, преноси Б92.Брнабићева најавила: Долази значајна ИТ компанијаНагласила је да су мала и средња предузећа мотор српске привреде и да је због тога у последњих осам месеци, колико је на месту министра, највише обилазила та предузећа. Атанасковићева је навела да је ове године издвојено више од две милијарди динара за подршку малим и средњим предузећима.Када је реч о приватизацији предузећа у Србији, Атанасковићева је казала да је за приватизацију остало око 70 предузећа и подсетила је да их је на почетку тог процеса било 570. Очекује се, каже, у наредних месеци да влада одреди модел и начин приватизације за „Петрохемију“, док се за „Ласту“ ради процена капитала.Истиче да очекује да ће до краја године и „Ласта“ бити оглашена.Министарка је навела да остала предузећа имају појединих имовинских неправилности, на којима ради судство, због чега је њихов процес оглашавања за продају „закочен“.
https://sputnikportal.rs/20210816/jedan-od-najvecih-giganta-sfrj-danas-dobija-novog-vlasnika-umesto-pivare-poslovni-kompleks-1128488739.html
Sputnik Србија
feedback.rs@sputniknews.com
+74956456601
MIA „Rossiya Segodnya“
2021
Sputnik Србија
feedback.rs@sputniknews.com
+74956456601
MIA „Rossiya Segodnya“
Вести
sr_RS
Sputnik Србија
feedback.rs@sputniknews.com
+74956456601
MIA „Rossiya Segodnya“
Sputnik Србија
feedback.rs@sputniknews.com
+74956456601
MIA „Rossiya Segodnya“
нова фабрика у србији, јумко, блаце, барбутовац, геокс, радна места, нова фабрика
нова фабрика у србији, јумко, блаце, барбутовац, геокс, радна места, нова фабрика
За два месеца Србија добија нову фабрику
Министарка привреде Анђелка Атанасковић изјавила је данас да ће нови погон фабрике „Јумко“ у селу Барбутовац код Блаца бити отворен за два месеца.
Атанасковићева је за ТВ Танјуг казала да ће у том погону радити 75 људи, највише жена.
„Пре недељу дана били смо у Блацу, у селу Барбатовац, где смо припремили из стечаја једну зграду коју ћемо средити и биће то за два месеца. Тамо ће бити упослено 75 људи, највише жена из тог места и околине, што много значи за то село јер ће имати обезбеђена примања од 38.000 динара месечно“, рекла је Атанасковићева.
Истиче да је најважније да људи из мањих места остају у свом селу, са својом децом и породицом.
Говорећи о радницима који су остали без посла након затварања фабрике „Геокс“ у Врању, Атанасковићева је подсетила да је свих 1.227 радника добило једну просечну плату од државе, док ће између 500 и 700 радника почети да ради у турској компанији „Теклас“.
На питање шта ће бити са осталим радницима, Атанасковићева је рекла да државни секретар Драган Стевановић разговара са привредницима у Врању који су заинтересовани да приме део радника, а истовремено, додаје, држава разговара са неким страним фирмама.
„Не бих сада о томе, док не буде нешто конкретно. Углавном, биће решено питање свих њих и неће остати на улици“, подвукла је Атансковић.
Упитана да прокоментарише тврдње домаћих инвеститора да држава више помаже страним него домаћим инвеститорима, Атанасковићева је одговорила да сви имају подједнако исте могућности. Додала је да је од укупног броја инвестиција које је помогла држава, једна трећина припада домаћим, а две трећине страним.
Министарка је објаснила да су неки од услова за добијање помоћи величина инвестиције, висина плате, број радника који ће бити запослен, а у том случају, додаје, већином страни инвеститори предњаче.
„Имамо толико велике стране фирме које упошљавају по 3.000 радника, то је нешто што Србији доноси нови технологију, знање и плате за 3.000 породица, и њихове инвестиције су и по 200 или 300 милиона евра“, рекла је Атанасковићева,
преноси Б92.
Брнабићева најавила: Долази значајна ИТ компанија
Нагласила је да су мала и средња предузећа мотор српске привреде и да је због тога у последњих осам месеци, колико је на месту министра, највише обилазила та предузећа. Атанасковићева је навела да је ове године издвојено више од две милијарди динара за подршку малим и средњим предузећима.
Када је реч о приватизацији предузећа у Србији, Атанасковићева је казала да је за приватизацију остало око 70 предузећа и подсетила је да их је на почетку тог процеса било 570. Очекује се, каже, у наредних месеци да влада одреди модел и начин приватизације за „Петрохемију“, док се за „Ласту“ ради процена капитала.
Истиче да очекује да ће до краја године и „Ласта“ бити оглашена.
Министарка је навела да остала предузећа имају појединих имовинских неправилности, на којима ради судство, због чега је њихов процес оглашавања за продају „закочен“.