Рикардо и Лазар Марковић, фудбалери Партизана - Sputnik Србија

Партизану два минута довољна за победу и европску јесен!

Фудбалери Партизана савладали су Санта Клару резултатом 2:0 на домаћем терену и пласирали се у групну фазу Лиге конференција.
Партизан је успео да надокнади заостатак од 2:1 против Санта Кларе из првог меча и обезбеди европску јесен.
Изабраници Александра Станојевића су оба гола постигли у првом полувремену, а стрелци су били Рикардо из пенала у 25. и Саничанин у 27. минуту.
Противнике у инаугуралној сезони трећег по рангу европског клупског такмичења црно-бели ће сазнати на жребу који је на програму у петак, 27. августа.
Утакмица је почела бурно, пошто је већ у трећем минуту виђен гол, али и поништен.
Сума је феноменално пробио одбрану противника, лоше шутирао, а лопта се одбила до Јовића који је био у офсајду.
Црно-бели су наставили да имају иницијативу, али нису успевали да створе прилике, све до 24. минута.
Тада је брзоноги Сума искористио јако лошу реакцију Вилануеве, који га је оборио у казненом простору за пенал.
Лопту је на белу тачку ставио Рикардо и погодио за 1:0.
Само два минута касније голман Санта Кларе је поново капитулирао, а овог пута је само он био крив за то.
После корнера Јојића лопта му је ишла право у руке, али ју је он практично промашио, па је Саничанину преостало да је само смести у празну мрежу – за 2:0.
У међувремену се повредио Сума којег је заменио Натхо, а Португалци су најбољу шансу имали у 35. минуту, када је Поповић одбрани слободан ударац Линколна.
До краја полувремена је вицешампион Србије успео да мирно сачува предност и са лепом залихом оде на петнаестоминутну паузу.
Већ два минута након почетка другог полувремена Партизан је могао и до трећег гола, али је Рикарду недостајало неколико центиметара у скоку да лопту главом скрене у мрежу противника.
Нову велику прилику вицешампион Србије имао је у 58. минуту, када је Саничанин сјајно скочио, али лоше шутирао са око шест метара од гола.
Санта Клара је како је меч одмицао преузимала иницијативу, али остајала потпуно безидејна, уз недостатак снаге.
Партизан је контролисао нападе противника и изгледао као екипа која је много спремнија за напорну завршницу, а то се поготово могло видети у последњој фази напада Португалаца.
Црно-бели су врло лако могли и до 3:0, али је на крају све завршено довољном победом српског клуба, који ће у сезони 2021/22 играти у Лиги конференција.
Утакмицу сте могли да пратите уживо уз блог Спутњик спорта.
22:57 26.08.2021
Крај!
Победа Партизана од 2:0 и пласман у групну фазу Лиге конференција!
22:54 26.08.2021
95' Лоши покушаји Санта Кларе
Покушавају Португалци, труде се, али им једноставно не иде.
22:49 26.08.2021
8 минута надокнаде!
22:45 26.08.2021
87' Нова одлична прилика одлази у неповрат
Савршен центаршут Миљковића, али недовољно добар ударац главом Пантића...
22:44 26.08.2021
85' Још једна измена Станојевића
Улази Шћекић, ван терена је Јојић
22:39 26.08.2021
80' Сјајна прилика за црно-беле!
Одлична акција Партизана и на крају ударац Холендера, али савршено постављен је био Переира, па остаје 2:0.
22:36 26.08.2021
79' Добра игра Партизана
Чувају посед, спречавају нападе Санта Кларе добрим реакцијама, а изгледају и физички спремније за завршницу.
22:33 26.08.2021
74' Мења Станојевић
На терену су Холендер и Пантић, а излазе Марковић и Јовић.
22:32 26.08.2021
73' Добра прилика за Санта Клару
Нашао се у сјајној позицији Руи Кошта, али се оклизнуо приликом ударца.
22:29 26.08.2021
Да ли сте пратили и Звезду?
Фудбалери ФК Црвена звезда - Sputnik Србија, 1920, 26.08.2021
Звезда у групној фази Лиге Европе!
22:28 26.08.2021
69' Сукоб у Хумској
Док је Алано напуштао терен, десио се неки вербални сукоб. У све се укључио Лазар Марковић, који је ушао у жустру расправу са фудбалером Санта Кларе.
Делује да Алано оптужује неког за нешто, али тренутно није јасно шта се тачно десило.
22:24 26.08.2021
65' Затишје пред буру?
Партизан је имао слободњак из солидне позиције, али добар центаршут није искоришћен. У овим тренуцима имамо доста фаулова од стране фудбалера Санта Кларе.
22:17 26.08.2021
59' Одлична прилика за Саничанина
Сјајан скок Партизановог дефанзивца. Успео је да надвиси целу поставу Санта Кларе, удари лопту главом са око шест метара од гола, али - непрецизно.
22:14 26.08.2021
55' Напади на обе стране
Шут Здјелара са велике удаљености одлази преко гола. Нападају и Португалци, али лоше центрирају.
22:06 26.08.2021
47' Замало гол!
Рикарду је неколико центиметара недостајало да лопту главом скрене у мрежу. Поново много проблема за неспретне дефанзивце Санта Кларе.
22:04 26.08.2021
Почело је друго полувреме
21:48 26.08.2021
Крај 1. полувремена
Партизан – Санта Клара 2:0 (Рикардо 24п, Саничанин 27)
21:46 26.08.2021
Још два минута...
21:44 26.08.2021
43' Чека се полувреме, црно-бели се бране
Санта Клара после другог примљеног гола игра доста офанзивније, али Партизан се добро брани и противнику не допушта да дође у прилику да им пробије задњу линију.
21:35 26.08.2021
35' Одлична одбрана Поповића!
Шутирао је Линколн из слободног ударца са око 25 метара од гола, али је правовремено кренуо на лопту Поповић и скренуо је у корнер.