Ферстапен новом победом преузео вођство у генералном пласману!

© AP Photo / Christian BrunaМакс Ферстапен по освајању Велике награде Аустрије
Макс Ферстапен по освајању Велике награде Аустрије - Sputnik Србија, 1920, 05.09.2021
Макс Ферстапен, возач Ред Була, победник је Велике награде Холандије – четрнаесте трке овогодишњег шампионата Формуле 1.
Ферстапен је на домаћем терену победио возаче Мерцедеса – Луиса Хамилтона и Валтерија Ботаса – и са нових 25 бодова преузео је вођство у генералном пласману.
Макс је пре трке која је вожена на стази Зандворт имао три бода мање од актуелног шампиона Хамилтона и како је у Холандији освојио шест бодова више, сада има +3 у укупном поретку.
Друго место у Холандији заузео је управо Британац, док је трећи био његов колега Ботас.
У завршници трке виђен је несхватљив потез Ботаса јер је одвезао најбржи круг и тако је тимском колеги одузео бод јер је познато да се за најбржи круг добија додатни поен.
Да Финац није то урадио, Хамилтон би узео тај бод и имао би два поена заостатка, а сада је на -3. Можда то тренутно не представља велику разлику, али на крају ће сваки бод бити важан.
Када је реч о укупном пласману у Холандији, четврто место заузео је Пјер Гасли, пети је Шарл Леклер, шесто место припало је Фернанду Алонсу, седмо Карлосу Саинцу, док су првих десет комплетирали Серхио Перес, Естебан Окон и Ландо Норис.