Футсал репрезентација Србије - Sputnik Србија

Србија понизила Америку – следи Португалија!

Футсал репрезентација Србије је савладала са 7:0 национални тим Сједињених Америчких Држава и обезбедила пласман у осмину финала Светског првенства у Литванији.
Србија је морала да стигне до победе да би ушла у круг најбољих трећепласираних екипа и наставила такмичење.
Српски тим је одиграо феноменалну утакмицу, за мање од пола сата игре је имао чак 40 шутева на гол ривала, док је Америка први пут запретила голману Миодрагу Аксентијевићу тек у 12. минуту дуела.
Два гола за Србију постигао је Драган Томић, а по један Страхиња Петров, Стефан Ракић, Лазар Милосављевић, Јован Лазаревић и Марко Радовановић.
Противник Србије у осмини финала биће Португалија у петак од 20.00, иако је у првом моменту распоред указивао на то да ће ривал бити Бразил.
Најавио је Јаков Вулић, голман српског тима у интервјуу за Спутњик спорт да ће Америка пасти, а не да је пала него је до ногу потучена феноменалном игром Србије.
Футсал репрезентација Србије - Sputnik Србија, 1920, 20.09.2021
Прорадиће српски инат: „Жестоко смо оштећени на СП, пашће Американци“
Изабраници селектора Дејана Мајеса су од почетка показали своје намере, високим пресингом су „укочили“ ривале, готово да им нису дозвољавали да пређу центар.
О томе како је Србија играла сведочи и податак да Америка до 12. минута није успела да упути ударац ка голу Аксентијевића, а за то време у стрелце су се уписали Стефан Ракић и Драган Томић.
Низале су се прилике српског тима као на траци, готово да их је немогуће и пописати, а амерички футсалери су кренули са нервозном и грубом игром, а покушавали су да инсценирају инциденте како би навели арбитре да казне српске играче.
До полувремена Србија је водила са 4:0, голове су постигли поново Томић и Петров у последњим тренуцима тог дела меча, а вреди истаћи да је чувар мреже Америке Дијего Морети био веома запажен и да је спречио праву катастрофу Америке.
У наставку је Србија наставила са добром игром, Америка је успела да се отргне од притиска и запрети у неколико наврата, чак и да погоди стативу, али је то дозвољавало српском тиму да појача пресинг и упише велику победу од 7:0.
Ток меча сте могли да пратите уз Спутњик спорт.
20:38 20.09.2021
40' – Крај! Србија је у осмини финала!
Србија је завршила такмичење као трећа најбоља трећепласирана екипа и следи јој дуел са Португалијом у првом мечу нокаут фазе.
Америка је декласирана са 7:0 – браво момци!
20:32 20.09.2021
38' – Седми гол за Србију!
Марко Радовановић је затресао мрежу Америке – 7:0 за Србију!
20:29 20.09.2021
37' – Како брани Мики!
Два ударца Вентуре у размаку од неколико секунди, али нема гола за Америку, сјајан је Аксентијевић!
20:24 20.09.2021
32' – Лазаревић! Гол за Србију!
Каква бомба! Јован Лазаревић се уписао у стрелце дивним ударцем са левог крила право у супротан угао.
Србија води 6:0!
20:21 20.09.2021
32' – Гол! Петарда Србије!
Лазар Милосављевић је добио шансу, лепо је испратио организацију напада Америке, украо лопту и погодио за 5:0.
20:15 20.09.2021
29' – Аксентијевић!
Мики је поново бриљантно реаговао на голу, Клепал је покушао, али није то било добро за легенду српског футсала.
20:14 20.09.2021
28' – Статива!
Америка је из фаула стигла до најбоље шансе за гол, али је лопту зауставила статива.
Србија води 4:0.
20:11 20.09.2021
27' – Жути картон!
Опет је Америка пронашла простор за напад, Алексић је морао да реагује оштро и кажњен је жутим картоном.
20:10 20.09.2021
27' – Штета!
Из грешке Србије уследио је напад Америке, Аксентијевић је сјајно реаговао, отворио је контранапад, Томић је распалио левом ногом, али је Морети опет био на висини задатка, као и неколико тренутака касније када је пробао Алексић, што је био 40. шут Србије!
20:09 20.09.2021
25' – Плес Србије!
Феноменално чувају лопту фудбалери Србије, толико се брзо крећу по терену да ривал не успева да испрати све.
Ипак, нема ударца на гол, остаје 4:0 за Србију.
20:03 20.09.2021
23' – Лазаревић!
Сјајно се отворила српска „деветка“, падали су као кегле играчи Америке, али је потоњи шут био недовољно прецизан.
19:59 20.09.2021
21' – Идемо даље, још полувреме!
Србија има велику предност после првих 20 минута игре, али посао још није готов.
19:43 20.09.2021
20' – Петров! 4:0 за Србију!
После много покушаја Страхиња Петров је успео да постигне гол, Америка је поново изгубила лопти, српска „десетка“ се нашла на правом месту и затресла је мрежу.
Србија води 4:0 за крај полувремена!
19:41 20.09.2021
19' – Каква штета!
Пресинг Србије је поново уродио плодом, Америка је изгубила лопту, али Петров није успео да затресе мрежу.
Уследила су његова још два шута, али није било промене резултате.
Србија води 3:0.
19:39 20.09.2021
18' – Опет Морети!
Алексић је опет добио лепу лопту од Томића, залетео се ка голу, али је Морети опет био на висини задатка, као и после шута Рајчевића.
19:37 20.09.2021
17' – Предивна акција Србије!
Томић је дивно сачувао лопту, одложио Алексићу, он је шутирао топовски, али је погодио Моретија у главу.
19:35 20.09.2021
16' – Аксентијевић!
Каква одбрана српског чувара мреже! Регет је два пута покушао да га савлада, други пут је распалио по лопти, али је Аксентијевић бриљантно реаговао.
Србија води 3:0!
19:33 20.09.2021
16' – Гол! Томић!
Сјајан ударац српског футсалера после слободног ударца!
Лопта се одбила право њему на ногу за 3:0!
19:32 20.09.2021
15' – Радовановић!
Како се само борио и изборио Марко Радовановић за лопту, она га је одвела на десни бок одакле је шутирао, али је био непрецизан.
Србија и даље води 2:0.
19:30 20.09.2021
14' – Жути картон!
Радовановић је закаснио у покушају да заустави ривала, али је утисак да је јавна опомена престрога одлука судија.