Никада не отписујте Синишу Михајловића!

© AP Photo / Giorgio BenvenutiСиниша Михајловић
Синиша Михајловић - Sputnik Србија, 1920, 03.10.2021
Екипа Болоње коју предводи Синиша Михајловић, српски тренер, победила је Лацио резултатом 3:0.
„Крив сам. Извините, крив сам.“ Тим речима Синиша Михајловић почео је разговор са новинарима након што је Болоња чији је он тренер изгубила од Емполија резултатом 4:2.
Том поразу претходио је и жесток пораз од Интера (6:1), а из клуба су све чешће долазиле приче о отпуштању српске фудбалске легенде.
Међутим, да ли се сада све преокренуло?
Схватио је Михајловић да нешто мора да промени за наредну утакмицу, а противник је био опасни Лацио.
Српски стручњак ипак је показао да његов тим није за потцењивање. Болоња је демонстрирала силу против Лација и славила резултатом 3:0.
Фудбалери Лација одиграли су одличан меч против Роме, а гол је тада постигао и Сергеј Милинковић Савић. Против Михајловићеве екипе, ипак, није било ни трага од те енергије из меча са Ромом.
Већ у првом полувремену Болоња је стекла велику предност од 2:0.
Најпре је погодио Муса Бероу у 14. минуту, а три минута касније лопту у мрежу послао је и Артур Теат.
За коначни резултат гол је постигао и Арон Хики у 68. минуту, а да сачувају предност фудбалерима Болоње помогао је и Федерико Аћерби, штопер Лација који је у 76. минуту добио црвени картон.
Тим Синише Михајловића тренутно је после победе на шестом месту табеле Серије А, са 11 бодова.
Исто толико имају Лацио, Јувентус и Аталанта, а сада остаје питање да ли ће српски стручњак бити смењен након одличне партије Болоње.
Михајловић после победе није срећан што се одлази на паузу баш када је тим ушао у победнички ритам.
„Наш пут је јасан, а на њему не смемо да дозволимо оволико падова и успона као сада. Права је штета што баш у овом тренутку наступа првенствени предах, сада када смо победили и играли добро. Надајмо се ћемо и после те паузе играти добро“, објаснио је српски тренер.
Такође, иако је његов тим прекинуо црни низ, Михајловић није најзадовољнији игром.
„Искрено, ја волим да играм офанзивније од овога што смо сада приказали. Није ово данашње издање оно како ја видим фудбал: играти у формацији 4–2–3–1 може да буде много агресивније, али морао сам да прибегнем нешто затворенијем стилу, како бих ове младе момке заштитио. Тако да... Нисам сигуран да ће овакав модул игре остати за стално“, закључио је Синиша Михајловић.