Душан Влаховић гол Србија - Sputnik Србија

Влаховић херој бледе Србије у Луксембургу

Фудбалери Србије победили су Луксембург у гостима минималним резултатом у шестом колу квалификација за Светско првенство у Катару, а гол одлуке постигао је Душан Влаховић у 68. минуту - 0:1 (0:0).
Теже него очекивано изабраници селектора Драгана Стојковића су изашли на крај са ривалом, којег су пре месец дана у Београду савладали са убедљивих 4:1.
Ипак, победи се у зубе не гледа, циљ је испуњен и настављена је трка са Португалијом за прво место које директно води на Мундијал наредне године. Такође, Орловима је у преостале две утакмице довољан бод, можда ни толико, како би оверли пролаз у бараж за Мундијал, у случају да заврше иза Португалије.
Баш као и у Даблину селектор се определио за офанзивну тактику са два шпица, а напад су предводили рекордер Александар Митровић и бисер Фиорентине Душан Влаховић.
Ипак, није Србија деловала боље од ривала. Посед лопте био је изједначен 50-50, а шутеви ка голу, свега један више имали су Орлови.
Немања Гудељ често се спуштао у срце одбране да помогне Настасићу, Вељковићу и Павловићу, али је у неколико наврата сувише компликовао што је Србију могло скупо да кошта када се оклизнуо.
Тада је Страхиња Павловић у улози „ватрогасца“ морао да „гаси пожар“, због чега је добио жути картон.
Десна страна по којој је дејствовао Филип Ђуричић била је у потпуности одсечена, зато и не чуди што је члан Сасуола замењен на полувремену.
Спорна ситуација догодила се у финишу првог полувремена, тачније у судијској надокнади када главни судија из Шкотске није досудио пенал, већ само корнер за Србију.
Душан Тадић је добио ударац у колено приликом дриблања голмана Мориса. Чинило се да ће после консултација са ВАР Вилијам Колум променити одлуку, али се то није догодило.
То као да је мотивисало Пиксијеве ученике, који су у наставку на искуство и квалитет успели да „сломе“ отпор жилавог ривала.
После успаванке на старту другог полувремена, Милош Вељковић је упутио савршен пас ка најистуренијем Влаховићу који је левом ногом, рутински погодио десни угао Морисовог гола.
Тада је било јасно да Србија иде ка остварењу циља, ка новој важној победи која је оставља у трци за прво место са Португалијом, које води директно на Мундијал.
Влаховић је до краја сусрета успео још једном да постигне гол, али је он оправдано поништен због офсајда од пола корака, што је показао ВАР.
Србија је после шест одиграних кола прва на табели Групе А са 14 бодова, али има утакмицу од више од Португалије која има 13 из пет одиграних мечева.
Наредни сусрет изабраници селектора Драгана Стојковића играју против Азербејџана у Београду, 12. октобра.
Оно што је најважније јесте да Србија и када не игра добро побеђује, као и да су Орлови награђени за оно што им се догодило у Даблину када су сплетом несрећних околности у самом финишу сусрета са Ирцима просули бодове, и уместо три, освојили само један.
Пиксију сада остаје да спреми екипу за Азербејџан који стиже у Београд већ у уторак, а онда уколико све протекне како треба, следи финале са Португалијом у Лисабону.
22:40 09.10.2021
94' - КРАЈ! Победа Србије!
Мучила се Србија, али је на крају успела да освоји три бода.
22:38 09.10.2021
90' – Још четири минута
После поништеног гола Влаховића након консултације са ВАР, показано је да ће меч бити продужен четири минута.
22:37 09.10.2021
90+1' – ГОООЛ! Опет Влаховић!
Ипак, не. Огласио се линијски судија и показао да је Влаховић био пола корака у офсајду.
22:35 09.10.2021
90' – Радоњић је морао боље!
Имала је Србија изгледну прилику да дуплира предност и да реши питање победника. Комбиновали су Тадић и Радоњић, а крилни нападач је шутирао преко гола.
22:32 09.10.2021
87' - Максимовић у игри, Митровић изашао
Није желео Стојковић да се коцка као у Даблину, већ је овога пута при вођству решио да изведе нападача, а у игру је увео везног фудбалера. Немања Максимовић заменио је Александра Митровића .
22:30 09.10.2021
86' - Корнер за Луксембург
Брзо су то извели домаћи, на срећу одбрана Србије успела је да реагује и да отклони опасност испред гола Рајковића.
22:29 09.10.2021
84' - Настасић кратак...
Још један сјајан центаршут Тадића с десне стране после прекршаја, лопта је ишла на Настасића којем је мало недостајало да је докачи и голман Луксембурга би био у великом проблему.
22:19 09.10.2021
74' - Сергеј запретио главом!
Идеалан центаршут Тадића из корнера, погодио је у главу Сергеја, али му је голман Морис одбранио.
22:14 09.10.2021
70' - Лакше се дише!
Гол који је Влаховић постигао је његов трећи у најдражем дресу.
22:13 09.10.2021
68' - ГОООЛ! Води Србија!
Душан Влаховић рутински је левом ногом погодио мрежу Луксембурга, на асистенцију Вељковића. Миран, сталожен, прецизан, био је голгетер Фиорентине.
22:09 09.10.2021
65' - Корнер за Луксембург
Синани је пробио по левој страни, ушао је у казнени простор и упутио оштар центаршут по земљи, али је Гудељ успео да одбрани Србију и да пошаље лопту у корнер.
22:03 09.10.2021
58' – Нервоза Орлова
Очигледно је да су фудбалери Србије незадовољни резултатом, али мораће нешто под хитно да промене уколико желе да освоје сва три бода.
21:53 09.10.2021
48' - Пикси мењао на полувремену
Селектор Србије извео је током паузе из игре Филипа Ђуричића и Страхињу Павловића, уместо њих на терену су Урош Спајић и Немања Радоњић.
21:51 09.10.2021
46' – Почело је друго полувреме
Настављена је утакмица у Луксембургу, где још мреже мирују.
21:34 09.10.2021
45+1' – Ништа од пенала, Србија оштећена
Иако се чинило да ће бити досуђен пенал за Србију, главни судија је остао доследан својој одлуци да је корнер за Србију. Убрзо је одсвирао и крај полувремена.
21:33 09.10.2021
45+1' – Тадић пада у шеснаестерцу...
Капитен Србије нашао се у сјајној прилици да у финишу првог дела сусрета донесе предност. Дао се у дриблинг, али га је голман Морис срушио. Ногама га је закачио по колену и лопта је завршила у корнеру.
21:31 09.10.2021
45' – Још два минута
Главни судија утакмице продужио је прво полувреме за 120 секунди.
21:24 09.10.2021
39' – Корнер за Србију
Тадић је поново извео са леве стране али није било опасности по гол домаћина.
21:19 09.10.2021
34' – Луксембург све бољи
Себастијан Тил је пробао са неких 17 метара, а лопта је отишла тик преко Рајковићевог гола.
21:16 09.10.2021
30' - Покушај Павловића
Тадић је с леве стране из корнера упутио солидан центаршут, највиши у скоку био је Павловић, али је лопта отишла поред гола. Пети покушај Србије ка голу ривала.