Марјановић савршен – Србин и Дончић решили тексашки двобој /видео/

© REUTERS / Kevin JairajДончић и Марјановић
Дончић и Марјановић - Sputnik Србија, 1920, 27.10.2021
Кошаркаши Далас Маверикса победили су у дербију Тексаса Хјустон резултатом 116:106 уз одличну партију Бобана Марјановића. Србин је сусрет окончао са 11 поена и то без промашаја из игре. Пет од пет шутирао је српски горостас који је на паркету провео десет минута.
Осим тога, Бобан Марјановић уписао је још асистенцију и имао четири ухваћене лопте.
„Бобан је био одличан. Променио је ситуацију на терену у нашу корист. Нећу често имати прилику да играм са свих 15 момака, али ово је била лепа прилика. Сви су се борили за победу и остварили су је“, поручио је тренер Даласа Џејсон Кид.
Лука Дончић по обичају је био најјача карика Маверикса, Словенац је постигао 26 поена (10/25 из игре, 1/6 за три поена) и имао је одличну сарадњу у неколико наврата са својим великим пријатељом Марјановићем.
Дончић је имао још 14 скокова и седам асистенција, наспрам четири изгубљене лопте које је надокнадио са две украдене.
С друге стране, Ерик Гордон је са 22 поена био најефикаснији у табору Рокитса, пратио га је Кристијан Вуд са 16 поена и 17 скокова.
Далас тренутно има учинак од две победе и два пораза, док је Хјустон остао на једном тријумфу и чак три изгубљене утакмице.
Од српских кошаркаша у ноћи између уторка и среде на паркету су у директном двобоју били Немања Бјелица и Алексеј Покушевски.
Славио је Голден Стејт над Оклахомом резултатом 106:98, а Кари је био најефикаснији код „ратника“ са 23 поена, Вигинс је убацио 21.
Немања Бјелица је за седам и по минута стигао да се упише, постигао је два поена уз исто толико скокова, док је Покушевски убацио девет поена уз четири скокова за 18 и по минута у игри.
И док је Голден Стејт стигао до максималног четвртог тријумфа, наставља се хорор Оклахоме која још не зна за победу.