Ферстапен иде ка титули – покорио Мексико и увећао предност у односу на Хамилтона!

© REUTERS / ANDRES STAPFFМакс Ферстапен – возач Ред Була
Макс Ферстапен – возач Ред Була - Sputnik Србија, 1920, 07.11.2021
Возач Ред Була Макс Верстапен победио је вечерас на трци Формуле 1 за Велику награду Мексика, и сада има 19 бодова предности у односу на другопласираног Луиса Хамилтона у генералном пласману.
Верстапен је до друге узастопне победе дошао након одличног старта, када је са трећег места избио на прву позицијиу.
Друго место припало је возачу Мерцедеса и актуелном шампиону Хамилтону, док је трећи завршио домаћи возач и члан Ред Була Серхио Перес.
Четврти је кроз циљ прошао возач Алфа Таурија Пјер Гасли, а пети је завршио Шарл Леклер из Ферарија.
Бодове су освојили још Карлос Саинц (Ферари), Себастијан Фетел (Астон Мартин), Кими Раиконен (Алфа Ромео), Фернандо Алонсо (Алпин) и Ландо Норис (Мекларен).
Најбржи круг на трци одвезао је у последњем кругу возач Мерцедеса Валтери Ботас, који је стартовао са пол позиције, али није успео да додје до бодова (15. место).
У генералном пласману четири трке пре краја Верстапен има 312,5 бодова, док је Хамилтон други са 293,5 бодова.
Када је реч о контрукторима, Мерцедес има само бод предности у односу на Ред Бул, те се и то очекује паклена борба до краја.
Наредна трка вози се за Велику награду Бразила, 14. новембра.
Млади Рус носи трауме из Америке: „То се само њему дешава“