Ђорђевићев Фенербахче умало оборио негативни рекорд Евролиге

© Sputnik / Виталий Тимкив / Уђи у базу фотографијаТренер Виртуса из Болоње Александар Саша Ђорђевић
Тренер Виртуса из Болоње Александар Саша Ђорђевић - Sputnik Србија, 1920, 12.11.2021
Кошаркаши турског Фенербахчеа, које са клупе предводи српски тренер Александар Ђорђевић, обрукали су се током прве четвртине деветог кола Евролиге против Олимпије Милано.
Фенербахче је на домаћем терену за првих десет минута игре одиграо невероватно лоше у нападу и постигао само – три поена!
На семафору је после првог квартала стајало: 22:3 за популарни Армани.
Једине поене против италијанског тима у првих десет минута постигли су Јан Весели (1) и Шехмус Хазер (2).
Некадашњи шампион Европе, ипак, није исписао негативни рекорд Евролиге по броју постигнутих поена у једној четвртини, који износи два поена.
То су кроз историју успеле да ураде три екипе: Бенетон против Ефеса 2005, Маруси против Партизана 2011. и Жалгирис против Ефеса 2014. године.
Фенер је успео да се консолидује у другој четвртини, али се поново распао у трећој, коју су Италијани добили са 25:9.
Армани је у четвртој затим одиграо јако лоше и постигао само девет поена, али је на крају дошао до рутинског тријумфа од 48:43.
Најбољи код гостију био је Шавон Шилдс са 13 поена и по четири скока и асистенције, Луиђи Датоме је имао девет, а Девон Хол и Костас Митоглу по девет поена.
На другој страни двоцифрен је био само Пјерија Хенри са 12 поена. Српски репрезентативац Марко Гудурић је за 15 минута уписао три поена.
Жељко Обрадовић – тренер Партизана - Sputnik Србија, 1920, 11.11.2021
„У Европи је мало другачије...“: Американци упознали „страшног Обрадовића“ /видео/
Сва лепота српске кошарке кроз неколико урлика /видео/
Кренули су на Јокића, а заборавили шта је урадио Бјелица /видео/
Звезда непотребно закомпликовала – сјајни Калинић за другу победу заредом у Евролиги!