Србин пркоси законима физике /видео/

© AP Photo / Matthias SchraderФилип Костић
Филип Костић - Sputnik Србија, 1920, 21.11.2021
Ајнтрахт из Франкфурта победио је у гостима Фрајбург у 12. колу Бундеслиге резултатом 2:0 (2:0), а меч је обележио несвакидашњи погодак Филипа Костића.
Хитроноги Крагујевчанин који је препознатљив по бројним асистенцијама и продорима по левој страни, овога пута је са супротне стране из прекида успео да затресе мрежу. Али, како...
Са преко 30 метара упутио је центаршут с невероватним фелшом. Лопта је пала у срце казненог простора домаћих и никога није закачила у толикој гужви, већ се одбила од стативу и завршила право у малој мрежи гола који је бранио Флекен.
Линдстрон је претходно у 34. минуту донео предност Ајнтрахту, да би Костић ефектним, чини се, случајним голом у 43. минуту отклонио све дилеме око победника.
Ипак, невероватан је начин на који је ударио лопту, пркосећи законима физике и њеној путањи до Фрајбурговог гола.
Репрезентативцу Србије то је трећи гол ове сезоне, а има и четири асистенције што није промакло великим европским клубовима, па су велике шансе да Костић већ у јануару оствари трансфер каријере.