Србин делио правду у Челсијевој рапсодији, Бирманчевић асистирао у ремију против Руса /видео/

© AP Photo / Matt DunhamКалум Хадсон Одои и Тревор Чалоба – фудбалери ФК Челси
Калум Хадсон Одои и Тревор Чалоба – фудбалери ФК Челси - Sputnik Србија, 1920, 23.11.2021
Фудбалери Челсија победили су Јувентус 4:0 у утакмици коју је судио српски арбитар Срђан Јовановић, Барселона је одиграла без голова против Бенфике, док је Вељко Бирманчевић са асистенцијом учествовао у ремију Малмеа против Зенита 1:1, у петом колу групне фазе Лиге шампиона.

Аталанта – Јанг Бојс 3:3 (1:1)
Уторак нам је донео занимљиве утакмице у којима је било јако узбудљиво у финишима утакмица, поготово у Бергаму и Малмеу.
Почнимо од дербија вечерашњег програма између Челсија и Јувентуса.

Челси – Јувентус 3:0 (1:0)

Актуелни шампион Европе дочекао је Јувентус и прилично рутински дошао је до нова три бода у групи Х. Правду на мечу делио је најбољи српски арбитар Срђан Јовановић и одлично је одрадио посао са помоћницима Урошем Стојковићем и Миланом Михајловићем.
Челси се реванширао Старој дами на пораз у првом делу такмичења и са ова три бода избио је на прво место због бољег међусобног скора и боље гол разлике.
Утакмица је добро почела за Плавце, пошто је у 25. минуту Чалоба постигао гол за 1:0.
До полувремена није било промене на семафору, те се на паузу отишло са минималном предношћу домаћина.
У наставку утакмице Челси је решио питање победника за два минута.
У 56. минуту мрежу гостију погодио је Рис Џејмс.
На 3:0 повисио је Калум Хадсон-Одои у 58, док је коначан резултат поставио Тимо Вернер у 95. минуту.

Вељко Бирманчевић одиграо је добру утакмицу за шведског шампиона, али екипа је у последњим тренуцима остала без целог плена. Кренимо редом.
Играо се 28. минут када је бивши фудбалер Чукаричког асистирао Риксу, а овај погодио мрежу Кержакова.
Одржавали су предност домаћи фудбалери, били су јако близу нова три бода, Зенит је чак промашио и пенал, али у другом минуту надокнаде утакмице гости су ипак успели да изједначи – и то са играчем мање.
У 86. минуту Хистјаков је добио други жути картон и утисак је био да ће Малме рутински привести меч крају, али Ракитски је у 92. минуту погодио за 1:1.
Малме нема шансу за пласман даље, док је Зенит са ова три бода обезбедио место у нокаут фази Лиге Европе.
У осталим утакмицама највише узбуђења било је у дуелу Јанг Бојса и Аталанте.
Гости су водили током већег дела меча, али су Швајцарци за четири минута успели да преокрену. Головима Сијера и Хефтија дошли су од 1:2 до 3:2 и потпуно су преузели моментум.
Ипак, гости из Бергама се нису предавали и у 88. минуту стигли су до изједначења преко Луиса Муријела.
Барселона је одиграла без голова против Бенфике, Севиља је победила Волфсбург, баш као и Лил који је био бољи од Салцбурга.