Денвер је поражен, али више од тога брину Јокићеви очајни проценти и расправа са судијом /видео/

© AP Photo / David ZalubowskiНикола Јокић
Никола Јокић - Sputnik Србија, 1920, 02.12.2021
Денвер је после преокрета изгубио од Орланда, једног од најлошијих тимова ове сезоне резултатом 108:103, а Никола Јокић је остварио дабл-дабл учинак. Постигао је Сомборац 18 поена, имао 15 скокова уз седам асистенција, али је тројке шутирао 0/5, док је из игре био на 7/19.
Тим који води Мајкл Мелоун и који је осакаћен повредама боље је ушао у утакмицу што потврђује и прва четвртина која је добијена с убедљивих 29:15.
У другој су се оба тима распуцала па је она окончана 34:32, те је Денвер имао више него задовољавајућих плус 16 поена предности.
Никола Јокић је већ после уводне четвртине био надомак дабл-дабл учинка са седам постигнутих поена, осам скокова и три асистенције, да би до одласка на полувреме уписао дабл-дабл када су поени и скокови у питању, имао је и пет асистенција.
Али, све што је Денвер изградио током прве две четвртине у трећој је пало у воду. Орландо је заиграо далеко боље у фази напада и успео је да добије четвртину 32:20, и да се видело да Нагетси срљају ка поразу.
Дошло је и до пада у игри Николе Јокића, да ли због тога што га је мучио зглоб десне шаке и повреда од које се опоравио, вративши се против Мајамија када је одиграо готово савршен меч, или нешто друго. Тек, Србин није узимао неке шутеве које би раније „испалио“ без размишљања, а брину и његови лоши проценти шута из игре – 37 одсто.
Такође, Никола није успео да постигне тројку из пет покушаја, па је то свакако разлог за бригу Мајкла Мелоуна, а можда је само имао лоше вече. Сваком може да се деси, па чак и прошлосезонском МВП-ју регуларног дела најјаче кошаркашке лиге света.
На крају је Орландо у потпуности успео да преокрене резултат у своју користи и да слави 108:103. Најефикаснији у табору Меџика била су Ентони са 24 поена, пратио га је Вендел са 18, те Вагнер са 15 убачених поена.
С друге стране, Никола Јокић који је стао на 18 поена ушао је у нервозу у финишу, те је средином последње четвртине кренуо ка судији видно изнервиран.
Кда су поени у питању српски кошаркаш имао је подршку од Мориса који је бројао до 22, Бартон је додао такође 18 поена, а Ерон Гордон један мање.
Од српских кошаркаша у ноћи између среде и четвртка на паркету није било Богдана Богдановића који је повредио скочни зглоб, а његова Атланта стигла је до победе над Индијаном тесним резултатом 114:111.
Хоксе је до тријумфа водио Треј Јанг са 33 поена и десет асистенција уз осам скокова.