Рукометашице Србије - Sputnik Србија

Српкиње фантастичне на старту шампионата — пала је Пољска

Рукометашице Србије савладале су селекцију Пољске у првом мечу групне фазе Светског првенства у Шпаније резултатом 25:21.
Рукометашице Србије сјајно су отвориле шампионат победом над Пољакињама.
Одлично је српски тим ушао у меч и везао два гола, а дефанзива је такође била на високом нивоу. Направиле су Српкиње низ од 5:2 и деловале убедљивије.
Анђела Јањушевић је доминирала у нападу, али је са друге стране опасно претила Носек која је на крају прве деонице игре приближила Пољску на 16:13.
У истом ритму српске рукометашице отвориле су друго полувреме. Првих пет минута Пољакиње нису успевале да дођу до гола, а главни херој је била Кристина Граовац која је најпре улазила у игру како би бранила седмерце.
Сјајним одбранама чувала је српски тим Граовац, али при резултату 19:13 за Србију, Пољска је ушла у серију.
Стале су Српкиње, пала је концентрација, а пречке су се ређале једна за другом.
Приближила се Пољска на само гол разлике, али поново је сачувала гол Граовац и унела енергију у тим.
Три минута пред крај појачао се ритам Српкиња, шут је коначно прорадио и на крају наше девојке долазе до победе.
Наредни противник Србије је селекција Камеруна коју је Русија претходно савладала.
22:01 03.12.2021
25:21 — Крај! Победа Србије
Србија почиње Светско првенство победом против Пољске! Појачале су ритам наше рукометашице пред крај друге деонице, а маестрална Граовац одвела је тим до тријумфа.
21:54 03.12.2021
23:21 — Граовац је херој!
Фантастично брани Граовац, али Србија не користи неколико прилика и лопта погађа пречку. Имао је српски тим играчицу мање пет минута пред крај.
21:45 03.12.2021
22:20 — Тајм -аут
Граовац је поново ушла на терен како би одбранила седмерац и још једном је херојски сачувала Србију.
Након одбране погађа млада Стоиљковић и Српкиње имају два гола предности.
21:43 03.12.2021
21:20 — Проблеми!
Српкиње у озбиљном проблему! Дефанзива је потпуно стала, а Пољакиње чувају лопту и константно нападају.
21:38 03.12.2021
20:18 — Сјајна Граовац
Сјајна Кристина Граовац брани седмерац Пољакињи. Ушла је млада рукометашица да одбрани овај шут и успела. Оправдала је своје место у тиму.
Ипак Пољска је успела до новог гола.
21:35 03.12.2021
20:17 — Стала је одбрана
Посустаје концентрација нашег тим, не смемо да допуштамо овако лаке контра нападе Пољакиња које су везале три гола .
21:29 03.12.2021
19:13 — Одлична Ловрић
Првенац Наташе Ловрић у националном дресу! Убедљива предност српског тима
21:27 03.12.2021
Браво!
Добро се држе српске рукометашице у офанзиви, Пољакиње у првих пет минута не успевају до гола.
21:25 03.12.2021
18:13 — Наше девојке у серији
Одлична игра сјајне Јањушевић! Не стају Српкиње
21:24 03.12.2021
17:13 — Почиње друга деоница
Стоиљковић погађа на почетку другог полувреме и Српкиње одмах крећу у напад.
21:06 03.12.2021
16:13 – Полувреме!
Српкиње имају предност на полувремену. Добре су наше рукометашице у офанзиви, али на моменте је највише проблема правила Носек.
21:01 03.12.2021
13:11 – Пет минута до краја
Носек је у серији и приближава Пољакиње. Српској рукометашици Јањушевић није свиран фаул. Брегар, селектор Србије тражио је тајм-аут пред крај прве деонице.
20:55 03.12.2021
10:7 – Држе се Српкиње
Поново смо имали играчицу мање, али добро су наше девојке играле дефанзиву. Агбаба је из контре дала гол за 10:6.
Росјак води Пољску и смањује предност.
20:48 03.12.2021
6:4 – Добра одбрана
Србија је добила искључење, али се добро одбранила, а Тамара Радојевић подогила је за пети гол на половини првог полувремена.
20:45 03.12.2021
4:2 – Воде Српкиње
Балсам погађа за Пољску која смањује на 2:1. Којић брзо узвраћа и увећава предност. Након тога погађа још једном и Пољска, али чува вођство Анђела Јањушевић.
20:38 03.12.2021
1:0 – Браво девојке!
Пољска није успела да направи контру после напада Србије, а у четвртом минуту воде наше девојке!
20:33 03.12.2021
Почела је утакмица
После два минута утакмице нема голова.
19:55 03.12.2021
Добро дошли!
Пратићемо прву утакмицу рукометашица Србије на Светском првенству против Пољске.