Партизанова деца заблистала на опроштају од Моце /фото, видео/

© Фото : ФК ПартизанНемања Јовић
Немања Јовић  - Sputnik Србија, 1920, 05.12.2021
Партизан је теже него што се очекивало стигао до бодова у мечу 19. кола Суперлиге са Новим Пазаром – 2:0 (0:0). Кобни по ривала била су Партизанова деца Марко Миловановић и Немања Јовић, који су погодили у другом полувремену.
Утакмица одиграна у Хумској почела је у знаку сећања на преминулу легенду Партизана Моцу Вукотића.
Момчило Моца Вукотић - Sputnik Србија, 1920, 03.12.2021
Саша Илић за Спутњик: Моца је Партизан!
Изабраници Александра Станојевића, као и фудбалери Пазара, али и судије, изашли су на терен у мајицама са ликом истинске легенде Момчила Моце Вуковића који је преминуо у петак, 3. децембра после дуге и тешке болести у 72. години.
© Фото : ФК Партизан/Miroslav TodorovicПартизан Моца Вукотић
Партизан Моца Вукотић - Sputnik Србија, 1920, 05.12.2021
Партизан Моца Вукотић
Меч је почео минутом ћутања како би се одала последња почаст преминулој легенди.
Од самог старта Партизан који је био апсолутни фаворит нападао је гол Пазараца, али није успевао да пронађе пут до мреже и да материјализује теренску иницијативу.
Александар Станојевић одлучио је на полувремену да изврши две измене и уместо Павловића прилику је добио млади, талентовани Марко Миловановић, док је Немања Јовић ушао уместо Данила Пантића.
Тај потез искусног стратега испоставиће се као пресудан моменат сусрета 19. кола Суперлиге.
Управо је Миловановић у 50. минуту матирао главом Вујанца, постигавши прелег погодак.
Иначе, Миловановић је био херој победе у Купу Србије против Дубочице у Лесковцу - 0:1.
Партизаново дете почело је да тресе мреже што свакако радује све којима је црно-бела боја у срцу.
Није се дуго чекало на нови погодак у мрежи Новог Пазара, само што је овога пута он постигнут са беле тачке. Немања Јовић је неочекивано преузео одговорност да изведе једанаестерац и погодио је.
Иако је голман Пазара Вујанац прочитао где ће лопта ићи, шут је био јак и завршио је у мрежи, те је још једно дете Партизана успело да се упише у стрелце.
До краја сусрета мреже у Хумској су мировале, те су црно-бели поново отишли на плус три у односу на љутог ривала Црвену звезду, која је раније данас славила у Крушевцу против Напретка резултатом 2:0.