Женска рукометна репрезентација Србије - Sputnik Србија

Велики преокрет рукометашица – Србија победила Црну Гору!

Женска рукометна репрезентација Србије победила је после великог преокрета Црну Гору 27:25 (14:18), на старту друге фазе Светског првенства у Шпанији.
Изабранице Уроша Брегара налазиле су се у заостатку од старта утакмице, али су невероватном игром у другом полувремену успеле да се врате у меч и дођу до великог преокрета.
Јована Рисовић бриљирала је међу стативама, Радојевић и Стоиљковић биле су расположене у нападу, а тачку на утакмицу ставила је Кристина Лишчевић голом у последњим минутима.
Србија је овом победом остала у игри за пласман у четвртфинале, те после три одигране утакмице има скор 2/1, док је Црна Гора на 0/3.
Српкиње наредну утакмицу играју у суботу против Француске (18.00), док се Црна Гора истог дана састаје са Русијом (15.30).
Србија је лоше отворила утакмицу примивши чак осам голова за само 12 минута игре (5:8). Одбрана је била слаба и у наставку полувремена, те се на петнаестоминутну паузу отишло са четири гола предност Црне Горе (14:18).
Јована Стоиљковић била је једина расположена (пет голова) и да би дошло до преокрета било је потребно да се укључи још неколико рукометашица.
То се и десило. Рисовић одбранила је неколико зицера на старту другог периода, у нападу су проиграле и Радојевић и Јањушевић, док је Кристина Лишчевић постигла кључни гол.
Играо се 58. минут када је средњи бек Србије постигла гол за 27:25, што ће се испоставити и као коначан резултат.
Ток меча могли сте да пратите уз Спутњик.
19:27 09.12.2021
ПОБЕДА СРБИЈЕ!!!
После великог преокрета српске рукометашице долазе до тријумфа!
19:25 09.12.2021
60' – 27:25 – последњих 60 секунди!
Јована Рисовић са одбраном утакмице!!!
19:23 09.12.2021
59' – 27:25 – последња два минута!
Тајм-аут Црна Гора. Плетикосић је промашила, Србија се одбранила на минут и по до краја.
19:22 09.12.2021
58' – 26:25 – сјајна одбрана наших рукометашица
Имамо напад за +2. Гол Кристине Лишчевић, 27:25!!!
19:21 09.12.2021
57' – 26:25 – води Србија!
Гол Стаменић – из контранапада!
19:20 09.12.2021
56' – 25:25 – невероватна одбрана Раичевић
Лишчевић је промашила зицер...
19:19 09.12.2021
55' – 25:25 – фаул у нападу Кристине Лишчевић
Затим и грешка рукометашица Црне Горе.
19:17 09.12.2021
54' – 25:25 – драма у завршници
Анђела Јањушевић погађа, 25:24!
Ипак, Премовић доноси изједначење, 25:25.
19:16 09.12.2021
53' – 24:24 – гол Србије!
Ловрић доноси изједначење! Одбрана Јоване Рисовић. Имамо напад за вођство.
19:15 09.12.2021
52' – 23:24 – Србија има играча више!
19:12 09.12.2021
50' – 23:24 – нови гол Србије!
Погодила је Јањушевић. Тајм-аут Црна Гора. Нова одбрана Јована Рисовић.
19:11 09.12.2021
49' – 22:24 – гол Јоване Стоиљковић
А затим и одбрана Јоване Рисовић.
19:09 09.12.2021
47' – 21:24 – непрецизна Грбић
Напад за Србију. Велика прилика за Србију и Раичевић је одбранила нови зицер. Имали смо шансу за -1. Затим казна – 21:24.
19:07 09.12.2021
45' – 20:23 – превише простора за Црногорке
Премовић је постигла трећи гол на утакмици.
19:05 09.12.2021
43' – 19:22 – погађа Стоиљковић
Србија на „магичних“ -2. Поново гол Црне Горе, Плетикосић је сигурна, 19:22.
19:03 09.12.2021
41' – 18:21 – Раичић брани одлично међу стативама Црне Горе
Овога пута одбранила је шут Лишчевић. Тајм-аут Брегар.
19:00 09.12.2021
40' – 18:21 – јефтина грешка Србије
Селектор женске рукометне репрезентације Србије Урош Брегар - Sputnik Србија
Стоиљковић је погрешила у додавању и напад је за Црну Гору. Одбранила се наша репрезентација. Раичић је одбранила шут и Српкиње нису искористиле нови напад.
18:58 09.12.2021
38' – 18:20 – седми гол Тамаре Радојевић
Перфектна је из игре, 7/7.
18:56 09.12.2021
37' – 17:20 – нови гол Радојевић!
Њен шести. Србија поново на -2. Грбић враћа на три поена предности, 17:20.
18:55 09.12.2021
35' – 16:19 – Радојевић погађа из пенала
Србија никако да ухвати потпуни прикључак.