Рукометашице Србије и селектор Урош Брегар - Sputnik Србија

Српкиње биле на прагу чуда, па поклекле против олимпијског шампиона

Рукометашице Србије изгубиле су од Француске, актуелног олимпијског шампиона, у претпоследњем колу друге групне фазе Светског првенства резултатом 22:19 (9:12).
Србија је поразом испала са Светског првенства, пошто је изгубила и математичке шансе да буде једна од две најбоље пласиране репрезентације у Групи 1, иза Русије и Француске.
Наше рукометашице пружиле су феноменалан отпор, имале и неколико шанси да сломе ривала, али су на крају показале очекивано неискуство против великог фаворита.
Јована Рисовић је бриљирала од првог до последњег минута на голу, али је напад заказао у завршници другог полувремена, што је било довољно Францускињама да дођу до преокрета и победе.
У последњем колу друге групне фазе Србија у понедељак од 18.00 игра против Словеније.
Србија је добро почела меч и постигла два гола, али је убрзо уследио хитар одговор Францускиња.
Олимпијске шампионке су играле невероватно брзо и убојито у контранападима, а Српкиње на то нису имале никакав одговор.
Било је 9:6 за Француску, али, онда...
Невероватна Јована Рисовић је ушла у мод хоботнице и одбранила практично сваки ударац који су противнице упутиле.
Серијом 6:0 Србија је отишла на полувреме, уз предност од 12:9.
Како је то било очекивано, Србија није добро почела друго полувреме, па је предност убрзо истопљена.
Француска је направила преокрет и повела, али је поново кренула да бриљира Рисовићева, која је уз помоћ неколико саиграчица успела да врати резултатски плус на страну Србије.
Упркос бољој игри Францускиња и јако чудном судијском критеријуму у наставку, Србија је успевала да чува предност, а имала је чак пет напада да оде на +2.
Ипак, напад је од 51. минута потпуно стао, па су изабранице Уроша Брегара до краја утакмице постигле само један једини гол.
Францускиње су рутински привеле меч крају након што су дошле на +2 и пласирале се у четвртфинале Светског првенства.
Најефикаснија код Српкиња била је Тамара Радојевић са пет голова. Јована Стоиљковић је имала четири, док су по два уписале Лишчевић, Петровић и Стаменић.
На другој страни незаустављива је била Зади са шест голова. По три су постигле Фопа и Уголан.
Пласман обезедио SofaScore LiveScore
Утакмицу из Гранољерса у Шпанији пратите уживо уз Спутњик.
19:26 11.12.2021
Крај
Француска је победила Србију са 22:19 и избацила је са Светског првенства. Францускиње имају 5/5, Србија је на 3/2.
19:25 11.12.2021
60' Брани Голсер
Стаменић је покушала да лобује, Глосер је ухватила живу лопту. Штета.
19:24 11.12.2021
59' То би било то...
Ноканди је била бржа и снажнија од свих наших рукометашица у овом тренутку. 19:21.
19:22 11.12.2021
58' +2 за Француску
Гол из седмерца... – 18:20.
19:21 11.12.2021
57' Промашен седмерац...
Тамара Радојевић не успева да донесе изједначење. Штета, остаје 18:19.
19:19 11.12.2021
56' Тајм-аут Брегар
Францускиње из контре долазе до +1. Пет напада је Србија имала за +2, али нико не може да да гол, нити да барем дође у добру шансу. Рисовићева брани шта може и шта не може, али је Србија сада у проблему...
18:19 на четири минута до краја.
19:18 11.12.2021
55' Рисовићева сама против свих
Губе лопте наше рукометашице, поклањају контре Францускињама које долезе до 18:18, али Јањушевићева се феноменално поставља и изнуђује фаул у нападу.
Србија у нападу нема опције, наше рукометашице не знају како да пробију одбрану Француске, која има контру практично на сваких 30,40 секунди.
Али, Јована Рисовић брани практично све!
19:15 11.12.2021
53' Јована, легендо!
Србија не користи још једну прилику за +2, али онда Јована Рисовић поново прави чудо! Ово је био зицер над зицерима за Ноканди, али нема гола, остаје 18:17!
19:13 11.12.2021
52' Биће драме!
Две прилике за +2 пропуштају наше, сјајна је на голу искусна 32-годишња Дарло. Фопа даје гол за изједначење, али Србија после поново води после гола Лишчевићеве – 18:17.
19:08 11.12.2021
47' Гол за гол
Петровићева добија искључење и Србија остаје без играча више. То кажава Тубланц за 16:16, али иста играчица промашује у наредном нападу.
Нажалост Стоиљковићева погађа оквир гола, али Валентини обара Ловрић у казненом простору и Србија добила седмерац. Погађа Радојевић за 17:16!
19:04 11.12.2021
42' Играч више уродио плодом
Фопа погађа, а онда промашује и добија искључење на два минута. Српкиње са играчем више преко Ловрић враћа предност на своју страну – 16:15.
19:01 11.12.2021
40' Води Србија!
Неколико одбрана Рисовићеве дало је крила нашим рукометашицама, које су успут успеле и да зауставе контру противника.
Преокрет, 15:14!
18:56 11.12.2021
36' Коначно прекинута серија Францускиња
Неколико чудних судијских одлука у другом полувремену и узалудни протести Брегара.
Било како било, коначно прекидамо серију противница. Марија Петровић за 13:13.
18:55 11.12.2021
Потребно нам је још овога од Јоване Рисовић
Погледајте како је наша голманка доминирала у првом полувремену.
18:51 11.12.2021
33' Ужасно...
Чист прекршај у корист Србије судије не свирају, па следи контра. Невероватно. 12:12.
Следи нова грешка Српкиња, па нова контра, и за три минута примамо четири гола, па Брегар тражи тајм-аут – 12:13.
32' Лош почетак Србије
Уголан проналази простор у нашој одбрани и постиже први гол у другом полувремену. Стоиљковићева прави техничку грешку, а то кажњава Зади (12:11).
18:49 11.12.2021
Почело је друго полувреме
18:34 11.12.2021
30' Крај 1. полувремена – феноменална Србија!
Рисовићева наставља да бриљира, а Марија Агбаба доноси нови гол Србији и наставља серију.
Феноменална игра Српкиња у другом делу првог полувремена и наша репрезентација је направила огроман преокрет – од 6:9 је дошла до 12:9!
18:31 11.12.2021
28' Јована брани и седмерце!
Јелена Агбаба добија искључење, Францускиње затим стижу до седмерца... Али Рисовићева зауставља Пино!
Следи гол Стаменићеве – 11:9!
18:30 11.12.2021
27' Преокрет Србије!
Прилику за вођство пропустила је Вукајловићева, али казне није било јер је Рисовићева поново сјајно реаговала.
А, онда Вукајловићева поправља – и Србија коначно води (10:9)!