Боби одушевио легенду Даласа: „Руке су му огромне, он је ходајући дабл-дабл“ /видео/

© AP Photo / Darren AbateБобан Марјановић
Бобан Марјановић - Sputnik Србија, 1920, 22.12.2021
Кошаркаши Далас Маверикса без прве звезде Луке Дончића савладали су Минесоту резултатом 114:102, а запажену улогу имао је Бобан Марјановић који је био двоцифрен по броју поена.
Српски див је за свега осам минута проведених на паркету убацио чак десет поена уз два скока.
Јасно је да Боби добија шансу на кашичицу, али је исто тако јасно да Марјановић максимално користи сваку указану прилику и да показује да заслужује да добије јачу минутажу.
Упркос чињеници да га константно ударају на паркету, Бобинатор је проналазио пут до коша, а приликом шута из игре имао је половичан учинак – 4/8.
Репрезентативцу Србије је ово била четврта утакмица ове сезоне у којој је имао двоцифрен учинак по броју постигнутих поена. Просечно бележи 5,3 поена, уз 1,9 скокова, док му је минутажа свега 6,2 минута проведених на паркету.
Иначе, утакмицу Даласа и Минесоте коментарисао је легендарни Дирк Новицки, по многима најбољи кошаркаш у историји Мавса, који је био одушељвен Марјановићем.
„Он је толико велики, има огромне руке, снажне ноге и изузетно је тешко избацити га из рекета. Он је ходајући дабл-дабл када добија минуте“, поручио је чувени Диркенштајн током преноса.
Далас је до победе водио Џејлен Бронсон који је надоместио изостанак прве виолине Луке Дончића. Убацио је Минесоти 28 поена, а подршку је имао од Финли–Смита који је бројао до 19 поена уз шест скокова и пет асистенција.
С друге стране, у табору Минесоте по обичају бољи од осталих био је Карл Ентони–Таунс са 26 постигнутих поена уз 14 скокова и седам успешних додавања.
Далас је против Вукова стигао до 15. тријумфа у сезони, а то је била пета везана утакмица на којој није било магичног Словенца Луке Дончића.