Црна Гора после Словеније шокирала и Хрвате

© REUTERS / BERNADETT SZABOРукометаши Црне Горе славе пласман у другу фазу Европског првенства
Рукометаши Црне Горе славе пласман у другу фазу Европског првенства - Sputnik Србија, 1920, 20.01.2022
Рукометаши Црне Горе савладали су селекцију Хрватске у другој фази Европског првенства у Мађарској резултатом 32:26.
Из првог напада повела је репрезентација Хрватске, али су рукометаши Црне Горе одмах преокренули ритам и одржавали га током готово целе утакмице.
Предност у игри Црне Горе био је сјајни голман Симић који је фантастично чувао мрежу, а Хрвати за њега једноставно нису имали решење.
Током половине првог дела игре Црна Гора стекла је разлику до три гола, а све је запечатио Милош Вујовић.
Хрватска је преко Лучина покушавала да се врати пред крај полувремена, али је Вујовић ставио тачку на тај део игре и Црна Гора је на паузу отишла са резултатом 15:9.
У бољем ритму је Хрватска ушла у друго полувреме које је отворила голом, али се Симић поново разбудио на време и почео да брани зицере.
Хрватска је решење тражила преко рискантне одбране, што се није показало као добро јер су зарадили искључење.
Имали су Хрвати прилику 15 минута пред крај меча, јер је на страни Црне Горе било два играча мање, међутим успели су да се приближе на само четири поена.
Убедљиво су рукометаши Црне Горе ушли у завршницу и утакмицу завршили резултатом 32:26.
Не само да су остварили важну и велику победу, већ и прву у историју у другој фази Европског првенства.
Претходно је у првој фази шампионата Црна Гора изненадила и Словенију.