Дончић и Далас се распали у завршници, аутсајдер шокирао Бјелицу и Вориорсе /видео/

© AP Photo / Brandon WadeДевин Букер и Лука Дончић – дуел екипа Финикс Санс и Далас Меверикс
Девин Букер и Лука Дончић – дуел екипа Финикс Санс и Далас Меверикс  - Sputnik Србија, 1920, 21.01.2022
Кошаркаши Далас Меверикса поражени су од Финикс Санса 109:101, баш као и Голден Стејт Вориорси који су изгубили од аутсајдера, екипе Индијане – 121:117.
Претходне ноћи одигран је и дуел Њујорк Никса и Њу Орлеанс Пеликанса (91:102), али на том сусрету није било српских кошаркаша, те се окрећем помунутим утакмицама.

Далас – Финикс 101:109 (26:22, 27:23, 29:29, 19:35)

Меверикси предвођени Луком Дончићем нису успели да наставе сјајан низ победа и против најбољепласиране екипе у лиги претрпели су 20. пораз у сезони.
Српски кошаркаш Бобан Марјановић није добио шансу и утакмицу је преседео на клупи Даласа.
У Тексасу је виђена неизвесна утакмица која је одлучена у последњим минутима. Далас је одиграо јако лоше четврту деоницу и то их је коштало победе.
У последња три минута нису могли ништа да погоде, са друге стране Финикс је успешно решавао нападе, а отпор су сломили поготком Криса Пола на 26 секунди до краја (107:99).
Дончић је био најефикаснији у пораженом тиму са 28 поена, осам скокова и осам асистенција, док су победнички тим предводили Букер са 28 поена и Пол са 20 и 11 асистенција.
Финикс има скор 35/9, док је Далас на 26/20.

Голден Стејт – Индијана 117:121пп (30:23, 33:32, 20:28, 27:27, 7:11)

Вориорси су требало да рутински оправдају улогу фаворита против ослабљене Индијане, али потценили су противника и на крају су поражени у продужетку.
Српски кошаркаш Немања Бјелица на терену је провео само 14 минута и дуел је завршио са осам поена, шест скокова и две асистенције.
Пејсерси су на овом сусрету били без, између осталог, Леверта, Сабониса, Брогдона и Тарнера, и то их није спречило да „украду“ победу на тешком гостовању.
Сјајан је био новајлија Крис Дуарте са 27 поена, а двоцифрани су били још и Холидеј (16п), Џексон (15п), Лемб (14п), Битадзе (13п), Крег (12п) и Сајкс (10п).
Индијана је утакмицу успела да одведе у продужетак поготком Џастина Холидеја (110:110) и у додатних пет минута били су бољи ривал, те су заслужено славили.
Стеф Кари био је сјајан, меч је завршио са 39 поена и осам асистенција, али је подбацио у завршници, промашио је све што се може промашити и екипа му је на крају поражена.
Голден Стејт има скор 32/13, док је Индијана на 17/29.