Карабатић режирао чудо – Француска добила изгубљену утакмицу и отишла у полуфинале

© REUTERS / OGNEN TEOFILOVSKIФранцуски рукометаш Никола Карабатић
Француски рукометаш Никола Карабатић - Sputnik Србија, 1920, 26.01.2022
Рукометаши Француске победили су селекцију Данске резултатом 30:29 и пласирали се у полуфинале Европског првенства после велике драме.
Велика борба водила се између Француза, актуелних олимпијских, и данских рукометаша, актуелних светских шампиона, али у полуфинале иду „Триколори“.
Од самог старта Данска је била офанзивнија и стекла предност од четири гола разлике, а Французи су само на моменте успевали да смање.
Током целе утакмице Данци су водили, а у првом полувремену Французи нису знали за одбрану.
После тридесет минута Данска је водила резултатом 17:12, а по шест голова имали су Холм и Киркелоке, док је Французе покушавао да врати Деска са четири гола.
Данска је била боља и у другом полувремену, али невероватна драма одвијала се у последњих пет минута.
Французи су преко велике борбености Николе Карабатића најпре успели да смање разлику, а онда и само минут пред крај утакмице поведу.
Данци нису имали решење, а Француска је после драме и готово изгубљеног меча обезбедила полуфинале.
Дика Мем и Иго Деска по осам пута су затресли мрежу, док је код Скандинаваца Киркелоке уписао десет голова.
Олимпијски шампиони у борби за финале играће са Шведском, док ће Данска морати да се опорави до полуфинала са Шпанцима.
Репрезентација Исланда претходно је савладала Црну Гору резултатом 34:24, али та победа им неће бити од корист за даљу пласман.
Хрватска је одиграла реми са Холандијом 28:28 и завршили на четвртом месту, док је њихов ривал на петој позицији.
Француски рукометаш Никола Карабатић - Sputnik Србија, 1920, 24.01.2022
Скандал и преседан – зараженом Нишлији дозвољено да игра: „Проценили смо да сме“
Дуел са рукометне утакмице између Хрватске и Данске - Sputnik Србија, 1920, 22.01.2022
Јак, али недовољан отпор – Хрватска пакује кофере после пораза од Данске
Детаљ са рукометне утакмице између Француске и Исланда - Sputnik Србија, 1920, 22.01.2022