Српско коло и доминација Јокића у Милвокију – шампион је на коленима!

© AP Photo / Darren AbateНајбољи кошаркаш на свету Никола Јокић
Најбољи кошаркаш на свету Никола Јокић - Sputnik Србија, 1920, 31.01.2022
Никола Јокић пружио је још једну фантастичну партију у НБА лиги и водио је свој Денвер до убедљиве победе над шампионом НБА лиге Милвокијем резултатом 136:100. На полувремену меча у Висконсину српска заједница у Милвокију представила је нашу културу током полувремена, а јасно је да је предњачило српско коло.
Коло које се до сада обично играло на утакмицама у Сакраменту, Торонту, сада је могла да види и публика у Милвокију у вечери српске културе у полувремену двобоја Денвера и домаћег Милвокија.
Сомборац Никола Јокић још једном је оправдао МВП титулу регуларног дела од претходне сезоне и био је нерешива енигма за актуелне НБА шампионе.
Центар Денвер је на паркету провео 28 минута и за то време постигао је 18 поена, имао је девет скокова и фасцинантних 15 асистенција, као и три украдене лопте.
Само један скок недостајао је Николи да упише нови, што би био његов седми, трипл-дабл у јануару месецу.
Нагетси су стигли до пете узастопне победе, укупно 28. ове сезоне уз 21 пораз, а само је прва четвртина била неизвесна и у њој је повремено тим који предводи физички супериорни Јанис Адетокунбо имао предност. Грк једноставно није могао сам, а сусрет је завршио са 29 поена, девет скокова и две асистенције.
С друге стране, Јокић је имао расположеног Арона Гордона који је убацио 24 поена, имао је и седам скокова, такође за 28 минута проведених у игри.
Српски центар уживао је на терену, шутирао је девет пута, од чега је у седам наврата био прецизан. Пет од пет задва имао је Србин, док је тројке шутирао половично 2/4.
Управо је тренер Мајкл Мелоун због велике разлике која је направљена у трећој деоници када је Денвер славио 38:24 одлучио да одмори своју прву звезду која је успела да изједначи сопствени рекорд.
Наиме, ово је други пут у историји да је центар у НБА лиги успео за мње од 30 минута да забележи бар 15 асистенција. Претходни пут, односно 2018. године то је учинио управо Никола Јокић.
Предност је и после тога наставила да расте, па су Нагетси нокаутирали шампиона НБА лиге с невероватних 36 разлике.
Денвер је тренутно пети тим Западне конференције и до краја сезоне водиће битку за предност домаћег терена у плеј–офу.