Канада пред остварењем сна дугог 35 година – за све је крива „хоботница“ из Книна

© Фото : The Canadian Press via AP/Frank GunnМилан Борјан у дресу репрезентације Канаде
Милан Борјан у дресу репрезентације Канаде - Sputnik Србија, 1920, 03.02.2022
Репрезентација Канаде предвођена голманом Црвене звезде Миланом Борјаном крупним корацима граби ка пласману на Светско првенство у Катару. Искусни чувар мреже водио је тим до победе у Ел Салвадору – 2:0 (0:0), па у преостала три квалификациона сусрета Канади треба победа да би се пласирала на Мундијал где није била 35 година.
Три везане утакмице Милан Борјан чинио је чуда међу стативама, није примио гол у 2022. години и директан је кривац што је Канада у идеалној ситуацији да се нађе на Светском првенству.
Навијачи „ловоровог листа“ траже на друштвеним мрежама да се момку рођеном у Книну 1987. године подигне споменик због свега што је урадио за национални тим.
После Хондураса, Сједињених Америчких Држава, сада је пао и Салвадор, а прву од три меч лопте за одлазак на Мундијал Канада ће имати у марту.
Што се тиче утакмице у Ел Салвадору, дуго је резултат на семафору био 0:0, све до 66. минута када је 39-годишњи Атиба Хачинсон успео да пронађе пут до мреже.
Повела је Канада, али и стрепела за освајање сва три бода. Борјан је поново морао да вади"„кестење из ватре“, јер је у зауставном времену у два наврата маестрално интервенисао и сачувао предност своје екипе.
Коначних 2:0 поставио је ас француског Лила Џонатан Дејвид у 93. минуту и славље је могло да почне.
Канада је последњи пут била актер Светског првенства (пре)давне 1986. године у Мексику.