„Пантери“ рутински до полуфинала – ФМП победио Борац

© Sputnik / Петар ТадићДетаљ са кошаркашке утакмице између ФМП-а и Борца
Детаљ са кошаркашке утакмице између ФМП-а и Борца - Sputnik Србија, 1920, 18.02.2022
Кошаркаши ФМП победили су Борац 88:77, у четвртфиналу Купа „Радивоја Кораћа“. Екипа из Железника у полуфиналу играће против бољег из меча Партизан - Борац Земун.
Пантери“ су оправдали улогу фаворита, али лакше него што се очекивало дошли су до пласмана међу четири најбоље екипе у Нишу.
ФМП је од старта преузео иницијативу и већ после пет минута игре тренер екипе из Чачка морао је да реагује јер му се екипа налазила у двоцифреном заостатку.
Слабо шта могли су да погоде кошаркаши Борца, одбрана ФМП-а била је изузетно покретљива и после прве деонице резултат је био 19:8.
Другу четвртину екипа тренера Стефановића започела је још силовитије, у једном тренутку резултат је износио великих 36:14 и мирисало је на катастрофу Борца у првом полувремену.
Ипак, у завршници су изабраници Марка Мариновића пронашли нешто бољи ритам и на паузу су отишли са „само“ -13, 39:26.
Током треће четвртине гледали смо добру кошарку на обе стране. Очекивало да ћемо такав сценарио гледати од старта, али клуб из Железника се побринуо да на време направи разлику.
После тридесет минута игре резултат на семафору био је 62:44.
Борац је на старту последње четвртине показао знаке живота, те је тројкама Чарапића и Томашића дошао до -12, 62:50.
Ипак, ФМП је преко Неранџића и Тасића одбио налет противника и до краја се није постављало питање победника.
ФМП ће у борби за финале играти против Партизана или Борца из Земуна. Последње четвртфинале на програму је у 21 час.
Најефикаснији на мечу био је Данило Тасић који је за ФМП убацио 19 поена, уписао осам скокова и једну асистенцију.
У тиму Борца највише се истакао Марко Пецарски који је забележио 18 поена, седам скокова и једну асистенцију.