Тадић разбио проклетство беле тачке и разгалио Амстердам

© AP Photo / Martin MeissnerСрпски фудбалер Душан Тадић
Српски фудбалер Душан Тадић - Sputnik Србија, 1920, 06.03.2022
Душан Тадић, капитен фудбалске репрезентације Србије, још једном је оправдао епитет хероја Ајакса. Србин је голом из пенала у 90. минуту успео да донесе тријумф амстердамском диву – 3:2 (2:0), који је претходно испустио два гола предности против аутсајдера РКЦ Валвајка.
Због учесталих хакерских напада и ометања сајта Спутњик Србија и наших канала на Фејсбуку и Јутјубу, све вести пратите и на каналу Спутњик Србија на Телеграму, који нико не може да угаси, а све видео садржаје на платформи „Одиси“ (odysee.com).
ПСВ из Ајндовена победио је Хераклес резултатом 3:1 и на кратко је засео на чело Ередивизије. Чекао се одговор Амстердама, али су ствари по „копљанике“ биле далеко теже, него што се то чинило пре сусрета на „Јохан Кројф арени“.
Ајакс је био апсолутни фаворит РКЦ-а, који је 14-пласирани тим на табели. И повела је чета Ерика тен Хага преко Себастијана Алеа у 33. минуту, да би Француз и четири минута касније поново пронашао пут до мреже.
Чинило се да ће Ајакс уписати нови рутински тријум у холандском шампионату, али се гости нису предавали.
Крамер је у 50. минуту успео да преполови предност домаћина, да би Ван дер Вене у 57. поравнао резултат – 2:2 .
Време није радило за Тадића и другове и уследила је драматична завршница, а Србин је поново израстао у хероја.
После пенала који је досуђен у 90. минуту, Тадић је преузео одговорност, иако је у првој половини фебруара у истој седмици двапут промашио најстрожију казну, овога пута је био на висини задатка, чиме је разгалио навијаче амстердамског клуба.
Ајакс је на крају тешком муком стигао до победе и повратка на прво место Ередивизије, с обзиром на то да је задржао два бода предности у односу на ПСВ из Ајндховена.