Партизан спасао пенал у Суботици! /видео/

© Фото : ФК ПартизанФудбалер Партизана Бибарс Натхо
Фудбалер Партизана Бибарс Натхо - Sputnik Србија, 1920, 06.03.2022
Фудбалери Партизана савладали су Спартак из Суботице резултатом 1:0 у утакмици 26. кола Суперлиге Србије.
Због учесталих хакерских напада и ометања сајта Спутњик Србија и наших канала на Фејсбуку и Јутјубу, све вести пратите и на каналу Спутњик Србија на Телеграму, који нико не може да угаси, а све видео садржаје на платформи „Одиси“ (odysee.com).
Партизан је до победе дошао из пенала у 85. минуту утакмице, који је реализовао везиста Бибарс Натхо.
Црно-бели су успели да упишу други тријумф у низу и сачувају прво место на табели испред Црвене звезде, која сад има пет бодова заостатка, али и утакмицу мање, што ће надокнадити од 16.15 против Новог Пазара.
Партизан је прву већу прилику створио и пропустио већ у десетом минуту, када је прво Гомешов ударац изблокиран, да би одбијену лопту из одличне позиције послао само у голмана домаћина Терзић.
Црно-бели су имали иницијативу током првог полувремена, чешће су нападали, али је Спартак опасно припретио у неколико наврата, али се углавном истицао голман гостију Немања Стевановић.
Првих 45 минута завршени су одличном приликом за Урошевића, али је остало 0:0.
Изабраници Александра Станојевића доминантно су ушли у друго полувреме и изузетно офанзивно кренули ка голу Суботичана, као што се и очекивало.
Пред улазак у последњих десет минута виђено је неколико прилика на обе стране, сјајан потез забележио је штопер Спартака Шимура, а онда је све стало у 82. минуту.
Судија Лукић је консултовао ВАР собу због старта Ћурасовића над Јовићем у казненом простору Спартака, а неколико минута касније досудио је најстрожу казну.
Одговорност је преузео Натхо и погодио за 0:1.
Партизан је имао још једну солидну шансу у наставку, дошло је и до кошкања између играча, па и до црвеног картона на клупи Спартака, али се све на крају релативно примирило и судија је одсвирао крај после чак осам минута надокнаде.
У наредном колу 12. марта Партизан дочекује Напредак, док Спартак истог дана гостује Вождовцу.
Британска бизнисменка Аманда Стејвли по куповини енглеског фудбалског клуба Њукасла - Sputnik Србија, 1920, 05.03.2022
Британка стала у одбрану Абрамовича: Веома сам тужна, није поштено