Са друге планете – Роналдо хет-триком исписао историју фудбала! /видео/

© REUTERS / PHIL NOBLEКристијано Роналдо и Џејдон Санчо - Манчестер јунајтед
Кристијано Роналдо и Џејдон Санчо - Манчестер јунајтед - Sputnik Србија, 1920, 12.03.2022
Кристијано Роналдо, фудбалер Манчестер јунајтеда, са три гола против Тотенхема постао је најбољи стрелац у историји фудбала.
Спутњик и РТ - цензура  - Sputnik Србија
ОБАВЕШТЕЊЕ ЗА СВЕ ЧИТАОЦЕ

Због учесталих хакерских напада и ометања сајта Спутњик Србија и наших канала на Фејсбуку и Јутјубу, све вести пратите на каналу Спутњик Србија на Телеграму, а све видео садржаје на платформи „Одиси“ (odysee.com).

Роналдо је на утакмици Премијер лиге постигао 805, 806. и 807. гол у такмичарским утакмицама (клуб + репрезентација), чиме је престигао легендарног Јозефа Бицана.
Прослављени португалски фудбалер решета мреже и у 37. години и не планира да стане ни у сезонама испред.
Први гол Роналда против Тотенхема био је посебно атрактиван. Подсетио је на најбоље дане и ударцем са 25 метара затресао је мрежу Лориса.
Француски голман није имао никакве шансе, а исти случај је био и у крајем првог полувремена.
Матић је послао сјајну лопту ка Санчу, овај је пронашао Роналда ком није било тешко да савлада голмана Тотенхема.
Другим поготком на утакмици Кристијано је оборио рекорд Бицана и сада је фудбалер који је постигао највише голова у професионалном такмичарском фудбалу.
Роналдо се ту није зауставио. У другом полувремену, при резултату 2:2, дошао је до хет-трика и тиме је донео тријумф Црвеним ђаволима.
Роналдо је постигао 49. хет-трик у каријери, чиме је постао други најстарији фудбалер који је постигао три гола на једној утакмици у Премијер лиги.
Меси има седам „Златних лопти“, али Роналдо је подигао лествицу превисоко...