Партизан осећа последице „петарде“ – Звезда има шансу да преузме врх

© Фото : ФК Партизан / Мирослав ТодоровићКвинси Мениг
Квинси Мениг - Sputnik Србија, 1920, 13.03.2022
Фудбалери Партизана су се после „петарде“ од Фејенорда у Лиги конференције, неочекивано „саплели“ у Хумској против Напретка из Крушевца, одигравши меч без голова у 27. колу Суперлиге. Црно-бели би због кикса могли да изгубе прво место већ у понедељак уколико Црвена звезда савлада Металац.
Спутњик и РТ - цензура  - Sputnik Србија
ОБАВЕШТЕЊЕ ЗА СВЕ ЧИТАОЦЕ

Због учесталих хакерских напада и ометања сајта Спутњик Србија и наших канала на Фејсбуку и Јутјубу, све вести пратите на каналу Спутњик Србија на Телеграму, а све видео садржаје на платформи „Одиси“ (odysee.com).

После тешког пораза од Фејенорда у осмини финала Лиге конференције (5:2), фудбалери Партизана морали су да се опораве и запрете Напретку.
Миран темпо је обележио првих неколико минута утакмице а онда је Квинси Мениг пао у шеснаестерцу, међутим није било ни говора о пеналу према процени судије.
Почео је Партизан након тога да напада, али су фудбалери Напретка одолевали и одлично се бранили.
Лазар Марковић и Игор Вујачић наставили су са офанзивом, али на семафору су и даље стајале нуле.
Прво полувреме завршено је егалом, иако су играчи Партизана деловали боље на терену.
Наставили су црно-бели у нападачком ритму, али лопта није желела у гол. Шансе су се ређале, а Напредак је почео да троши време.
У 81. минуту шансу је имао Петар Кунић, али лопта је погодила стативу, а уз то је био и офсајд.
Све је мање остало времена за Партизан који није успео да искористи ниједну шансу, а последице би и те како могле да се осете.
Црвена звезда уколико у понедељак савлада Металац преузеће лидерску позицију на табели, а то јој доноси и домаћинство у вечитом дербију када уследи плеј-оф.
Црно-бели су у нокдауну после петарде у Хумској, и очигледно је да се лоша партија одразила и на домаћу лигу.
Ћирилични транспарент на утакмици Хајдук Сплит - Ријека - Sputnik Србија, 1920, 13.03.2022
Одјеци скандала у Сплиту – приведено 89 особа пре, за време и после утакмице Хајдука и Динама