Партизан има новог (старог) хероја – Урошевић срушио ТСЦ

© AFP 2023 / ANDREJ ISAKOVICСлободан Урошевић
Слободан Урошевић - Sputnik Србија, 1920, 02.04.2022
Фудбалери Партизана савладали су ТСЦ резултатом 2:0 у оквиру 29. кола Суперлиге головима Слободана Урошевића у 11. и 38. минуту.
Спутњик и РТ - цензура  - Sputnik Србија
ВАЖНО ОБАВЕШТЕЊЕ

Због учесталих хакерских напада и ометања сајта Спутњик Србија и наших канала на Фејсбуку и Јутјубу, све вести пратите и на каналу Спутњик Србија на Телеграму и преко мобилне апликације која ради неометано, а коју можете преузети са овог линка, а видео садржај на платформи „Одиси“ (odysee.com), као и на платформи „Рамбл“ (rumble.com).

Фудбалери Партизана немају право на грешку и кикс уколико желе прво место и титулу, па су у добром и силовитом ритму ушли и у утакмицу против ТСЦ-а.
Ипак, ни гости не могу да буду опуштени јер им плеј-оф „виси о концу“ па су такође кренули изузетно офанзивно и већ у трећем минуту запретили голу Партизана.
Квинси Мениг први је код црно-белих шутирао ка голу, али безуспешно јер је добро био постављен Ненад Филиповић, голман гостујућег тима.
Због офанзиве, ТСЦ је запоставио одбрану, па се указала прилика за Слободана Урошевића који је у 11. минуту затресао мрежу за 1:0 после асистенције Бибраса Натха.
Није опала мотивација фудбалерима ТСЦ-а па су седам минута након гола Партизана Југ Станојев и Михајло Бањац креирали лепу акцију, али без гола јер је Урошевић одрадио добар посао и у одбрани и блокирао шут.
Уследио је мирнији ритам све до 38. минута када је поново заблистао Урошевиић. Добро је леви бек црно-белих испратио центаршут и главом лопту послао у гол за важних 2:0 у Хумској.
У ново полувреме ушло је поново мирним темпом, а први су појачали ритам гости и то превише јер је Немања Петровић направио изузетно оштар старт над Александром Лутовцем због чега је зарадио и жути картон.
Александар Станојевић направио је три измене па су уместо Николе Терзића, Бибраса Натха и Филипа Холендера ушли Лазар Марковић, Милош Јојић и Марко Миловановић.
Црно-бели могли су из контре да запрете у 80. минуту, али је помоћни судија направио грешку.
Лазар Марковић је после асистенције Саше Здјелара био у прилици да се приближи голу ТСЦ-а, али је помоћни судија подигао заставицу.
Уследио је успорени снимак, на ком се јасно видело да је Марковић био на својој половини терена.
Направили су фудбалери ТСЦ-а гужву пред голом Партизана, али доста нетачних пасова и неорганизовани напад нису угрозили црно-беле.
Деловали су гости деморалисано крајем другог дела игре због чега је резултат остао непромењен, а Партизан однео победу.
После нове победе црно-бели изборили су поново прво место на табели, али Црвена звезда има једну утакмицу мање.
Застава Србије на церемонији отварања Светског првенства - Sputnik Србија, 1920, 02.04.2022