Партизан разбио Мегу

© Фото : АБА лига/Мега Моцарт/Драгана СтјепановићДетаљ са утакмице Мега – Партизан
Детаљ са утакмице Мега – Партизан - Sputnik Србија, 1920, 10.04.2022
Кошаркаши Партизана победили су Мегу на гостовању резултатом 97:68 у 26. колу АБА лиге.
Партизан је уписао 21. овосезонску победу (уз четири пораза), док је Мега коло пре краја регуларног дела на скору од 9-16.
Занимљиво је да је ово била освета црно-белих, пошто су у првом мечу на домаћем паркету изгубили од Меге.
Мега је резултатски успела да остане у мечу само током првих десет минута, после којих су губили два разлике.
Изабраници Жељка Обрадовића одиграли су фуриозну другу деоницу коју су решили у своју корист са 26:8 и на полувреме отишли са +20.
Домаћи састав није успео ни да ублажи пораз до краја меча, па су црно-бели до краја само увећали предност.
Најбољи код победника био је Кевин Пантер са 16 поена, четири скока и три асистенције. Далас Мур је уписао 14, Јам Мадар 13, а Зек Ледеј 12 поена.
На другој страни истакли су се Бориша Симанић са 17 и Никола Јовић са 12 поена.