Драма у Мадриду после које је славио Манчестер – Ливерпул угасио Бенфику после ремија

© AP Photo / Manu FernandezМанчестер сити
Манчестер сити - Sputnik Србија, 1920, 13.04.2022
Фудбалери Манчестер Ситија одиграли су реми 0:0 против Атлетико Мадрида у четвртфиналу Лиге шампиона и обезбедили пласман у полуфинале је су у претходној утакмици славили (1:0). У исто време изједначено је било на Енфилду где су Ливерпул и Бенфика дали по три гола. Полуфинале обезбедио је Ливерпул после укупног скора 6:4.
Спутњик и РТ - цензура  - Sputnik Србија
ВАЖНО ОБАВЕШТЕЊЕ

Због учесталих хакерских напада и ометања сајта Спутњик Србија и наших канала на Фејсбуку и Јутјубу, све вести пратите и на каналу Спутњик Србија на Телеграму и преко мобилне апликације која ради неометано, а коју можете преузети са овог линка, а видео садржај на платформи „Одиси“ (odysee.com), као и на платформи „Рамбл“ (rumble.com).

Утакмица на Енфилду почела је у снажном ритму са обе стране, а прву прилику имала је Бенфика преко Евертона у 12.минуту, али је лопта отишла поред леве стативе.
Два минута раније у Мадриду, Џон Стонс, фудбалер Манчестер ситија нашао се у прилици да постигне гол против Атлетика, али ударац главом није био довољно прецизан.
Први гол пао је на Енфилду када је у 21. минуту лопту у мрежу Бенфике послао Ибрахима Конте за 1:0.
Десет минута касније изједначио је Гонсало Ромес, док у Мадриду и даље није било голова што је ишло на руку гостујућој екипи која носи предност од прошлог сусрета (1:0).
Ливерпул се није повукао иако је имао велику предност из прошле утакмице, а у 55. минуту Дијего Жота донео је нову предност.
У исто време, Антони Гризман покушао је да донесе први гол Атлетику али то је била само још једна неуспешна шанса.
Ливерпул је наставио са доминацијом и већ у 65. минуту Роберто Фирмино повећао је предност на 3:1 и делује угасио снове Бенфике.
Мало је фалило да се пет минута касније затресе мрежа у Мадриду, Родриго де Паул одлично је примио лопту, али она пролази поред десне стативе.
Роман Јаремчук није се предао и смањио предност Бенфике у 73. минуту, а Дарвин Нунез потом погађа за изједначење осам минута пред крај регуларног дела игре.
Док је Бенфика поравњавала резултат у Мадриду су почеле несугласице које су довеле до великог комешања.
Фелипе је уклизао, Фил Фоден је пао, да би га Фелипе поново шутнуо и то ван терена. Фоден се вратио у терен али је ушао Стефан Савић и кренуо да га избацује са терена.
У сукоб су ушли Стефан Савић и Аке и играчи оба тима изашли су на терен. Кулминирало је црвеним картоном за Фелипеа.
Док су се наде Бенфике угасиле пошто је укупан резултат био 6:4, у Мадриду се играло још девет минута.
Едерсон је са две сјајне одбране спасао Манчестер и послао свој тим у полуфинале.