Дупла победа Ред Була, катастрофа за Ферари!

© AP Photo / Luca BrunoМакс Ферстапен, детаљ са трке у Имоли, Формула 1
Макс Ферстапен, детаљ са трке у Имоли, Формула 1 - Sputnik Србија, 1920, 24.04.2022
Макс Ферстапен, возач Ред Була, победник је Велике награде Емилије Ромање – четврте трке овогодишњег шампионата Формуле 1.
Спутњик и РТ - цензура  - Sputnik Србија
ВАЖНО ОБАВЕШТЕЊЕ

Због учесталих хакерских напада и ометања сајта Спутњик Србија и наших канала на Фејсбуку и Јутјубу, све вести пратите и на каналу Спутњик Србија на Телеграму и преко мобилне апликације која ради неометано, а коју можете преузети са овог линка, а видео садржај на платформи „Одиси“ (odysee.com), као и на платформи „Рамбл“ (rumble.com).

Ред Бул је остварио дуплу победу на чувеној Имоли, пошто је друго место заузео Максов колега – Серхио Перес.
Био је ово ужасан дан за Ферари јер је Карлос Саинц трку завршио већ у првом кругу, док је Шарл Леклер у 54. направио велику грешку због које је пао са трећег на девето место.
Водећи у генералном пласману на крају је завршио на шестом месту, што је разочаравајући резултат с обзиром на амбиције Моначанина и Ферарија.
Ферстапен је остварио другу победу у сезони, а укупно 22. у каријери.
Првих десет у Италији комплетирали су: Ландо Норис, Џорџ Расел, Валтери Ботас, Шарл Леклер, Јуки Цунода, Себастијан Фетел, Кевин Магнусен, Ленс Строл.