Влаховићева мајсторија није била довољна – Интер освојио Куп

© Tanjug / Fabio FerrariДушан Влаховић
Душан Влаховић - Sputnik Србија, 1920, 11.05.2022
Фудбалери Интера савладали су Јувентус после продужетка резултатом 4:2 и дошли до трофеја италијанског Купа. Српски фудбалер Душан Влаховић постигао је гол у 52. минуту утакмице за предност Јувентуса од 2:1, али је Интер успео да преокрене меч.
Спутњик и РТ - цензура  - Sputnik Србија
ВАЖНО ОБАВЕШТЕЊЕ

Због учесталих хакерских напада и ометања сајта Спутњик Србија и наших канала на Фејсбуку и Јутјубу, све вести пратите и на каналу Спутњик Србија на Телеграму и преко мобилне апликације која ради неометано, а коју можете преузети са овог линка, а видео садржај на платформи „Одиси“ (odysee.com), као и на платформи „Рамбл“ (rumble.com).

Фудбалери Интера већ су у седмом минуту повели после гола Николо Бареле и то је донело више самопоуздања екипи Интера која је наставила у одличном ритму.
Посед лопте после двадесет минуту био је 28 одсто Јувентуса наспрам чак 78 за Интер.
Прво полувреме завршено је у корист Интера, али је Јувентус боље ушао у другу деоницу игре.
У 50. минуту Алекс Сандро донео је реми и постигао одличан гол за 1:1.
После само два минута, лопта се одбила до Душана Влаховића који је сјајно искористио прилику и преокренуо резултат.
Чували су вођство до 80. минута када је Хакан Чалханоглу после старта Леонарда Бонучија извео пенал за и погодио за 2:2.
Финале је ушло у продужетке, а поново су спретније деловали фудбалери Интера који су добили нови пенал у 99. минуту утакмице.
Иван Перишић био је прецизан и Интер је поново повео са 3:2.
Потонули су фудбалери Јувентуса, а Перишић је у 102. минуту ставио тачку и још једном дао сјајан гол за 4:2 и титулу Купа Италије.