Партизан славио после два пенала

© Фото : ФК Партизан / Мирослав ТодоровићФудбалери Партизана
Фудбалери Партизана - Sputnik Србија, 1920, 16.05.2022
Фудбалери Партизана савладали су екипу Вождовца резултатом 3:0 у претпоследњем колу Суперлиге након голова Рикарда Гомеша у првом полувремену и Игора Вујачића у другом.
Спутњик и РТ - цензура  - Sputnik Србија
ВАЖНО ОБАВЕШТЕЊЕ

Због учесталих хакерских напада и ометања сајта Спутњик Србија и наших канала на Фејсбуку и Јутјубу, све вести пратите и на каналу Спутњик Србија на Телеграму и преко мобилне апликације која ради неометано, а коју можете преузети са овог линка, а видео садржај на платформи „Одиси“ (odysee.com), као и на платформи „Рамбл“ (rumble.com).

Меч је најпре требало да почне у 16:30, али је померен због дојаве о бомби у тржном центру Стадионна чијем се крову налази стадион фудбалера Вождовца.
Фуриозно су закорачили на терен црно-бели, а већ у првом минуту је напао Рикардо Гомеш, али је свиран офсајд.
Одмах након те прилике Квинси Мениг је покушао, али такође безуспешно.
Нова неискоришћена шанса догодила се већ у 15. минуту али Мениг није имао среће још једном.
У 29. минуту судија је свирао пенал због повлачења у казненом простору, а најбољи стрелац Партизана Гомеш био је прецизан са беле тачке.
Неопрезни фудбалери Вождовца у 41. минуту играли су руком и поново је Рикардо добио прилику да шутира пенал.
Још једном је био сигуран и донео предност црно-белима од 2:0, након чега су све слабије играли домаћи.
У другом полувремену поново су знатно више деловали црно-бели, у 67. минуту претња се претворила у трећи гол чији је стрелац био Игор Вујачић.
Доминантно и сигурно су фудбалери Партизана одиграли меч, а Вождовац није имао прилике да озбиљније запрети.