Жозе Мурињо - Sputnik Србија

Мурињо исписао историју у Тирани!

Жозе Мурињо, португалски тренер, постао је први стручњак са освојена сва три УЕФА такмичења пошто је предводио Рому до победе од 1:0 над холандским Фејенордом у финалу Лиге конференција!
Спутњик и РТ - цензура  - Sputnik Србија
ВАЖНО ОБАВЕШТЕЊЕ

Због учесталих хакерских напада и ометања сајта Спутњик Србија и наших канала на Фејсбуку и Јутјубу, све вести пратите и на каналу Спутњик Србија на Телеграму и преко мобилне апликације која ради неометано, а коју можете преузети са овог линка, а видео садржај на платформи „Одиси“ (odysee.com), као и на платформи „Рамбл“ (rumble.com).

Једини гол на утакмици постигнут је у 32. минуту, а Мурињо је још једном демострирао своју бриљантну тактику одбране, током целог другог полувремена Фејенорд је кидисао ка голу ривала, али није успео да стигне до изједначења.
Мурињо је сачувао 1:0 и донео Роми тек други европски трофеј у историји, а свој укупно пети.
Двадесет минута је протекло без ударца у оквир гола, полушансе са обе стране су деловале безазлено, а тако је мислила одбрана Фејенорда и у 32. минуту.
Настала је гужва у њиховом казненом простору, а у њој се боље од свих снашао Никола Заниоло и резантним ударцем је послао лопту иза леђа голмана Жистина Бајлоуа.
Није било већих прилика до краја полувремена, Рома је отишла задовољнија на одмор, али је било јасно да Мурињо није био задовољан.
Већ на старту другог Фејенорд је показао своје намере, Жерно Троне је имао велику шансу у 47. минуту, погодио је стативу, а из одбитка пробао је Гус Тил, међутим феноменалан је поново био Руи Патрисио.
Судија је проверавао потенцијалну игру руком, добио је сигнал из контролне собе да не мора да реагује, међутим три минута касније Фејенорд је имао нову шансу, али је поново Патрисио спасао Рому после оштрог ударца Тирела Маласије.
У 52. минуту судија Иштван Ковач је поново био нем, Сенеси је вукао за руку Тамија Ејбрахама док је нападач Роме јурио ка казненом простору, Британац није пао и арбитар није мислио да је прилика за сигнализацију прекршаја.
Фејенорд је кидисао, Рома се бранила, али је у 73. минуту имала велику прилику преко Жордана Веретуа, који је са ивице казненог простора жестоко уздрмао голмана Бајлоуа.
У последњих десет минута Рома је ушла са идејом да се брани, Фејенорд је прескакао игру и покушавао да стигне до гола, али су сви напади холандског састава били јалови и без резултата.
Меч сте могли да пратите уз Спутњик.
22:57 25.05.2022
90’ – Крај! Победа Роме!
22:53 25.05.2022
90’ – Каква прилика!
Линсен је пропустио велику шансу за Фејенорд!
22:47 25.05.2022
86’ – Велика шанса за Рому!
Сјајно је шутирао Пелегрини, али је Бајлов остао несавладан!
22:43 25.05.2022
81’ – Рома се грчевито брани!
Десерс је први пут имао шансу, ломио је ломио, али није сломио дефанзивце Роме који су се одбранили.
22:34 25.05.2022
72’ – Шанса за Рому!
Сјајан ударац са ивице казненог простора после корнера, Верету је жестоко шутирао, али је голман Бајлов одлично реаговао.
22:20 25.05.2022
60’ – Сат протиче, Фејенорд кидише!
Холанђани су апсолутно доминантни у другом полувремену, имају чак 71 одсто лопте у ногама и већ су упутили три шута.
Али, Рома и даље води са 1:0.
22:13 25.05.2022
52' – Зашто није фаул?!
Ејбрахам је остао сам пред голманом, дефанзивац Фејенорда Сенеси га је вукао за руку, а судија је остао нем?!
22:12 25.05.2022
50' – Статива!
Феноменалан ударац Маласије левом ногом, Патрисио је поново сјајно реаговао и одбио лопту до стативе!
22:09 25.05.2022
47' – Велика шанса за Фајенорд!
Жерно Троне је имао велику прилику за холандску екипу, али је погодио десну стативу, одбитак је прихватио Гус Тил, али је Руи Патрисио био на правом месту.
Остаје 1:0 за Рому.
21:50 25.05.2022
45' – Полувреме!
Мршаво полувреме за једно финале, један гол и то је све!
21:40 25.05.2022
Мурињо је после гола био љут
Није Португалац био задовољан игром своје екипе у првих пола сата и својој клупи, која се радовала голу, само је рекао да седну назад.
21:32 25.05.2022
32’ – Води Рома!
Стрелац је Николо Заниоло!
21:21 25.05.2022
20' – Први шут!
После 20 минута игре први шут и то за екипу Фејенорда.
21:18 25.05.2022
18' – Шок за Муриња!
Хенрик Мхтаријан мора да напусти игру, на терену је Серхио Оливеира.
21:11 25.05.2022
10' – Без шута
За десет минута екипе нису упутиле ниједан ударац у гол ривала.
Рома је имала један добар напад преко Рика Карсдорпа, а на другој страни активни су били Тирел Маласија и Луис Синистера.
20:44 25.05.2022
Негативна увертира у Тирани
Тирана - Sputnik Србија, 1920, 25.05.2022
Албанија депортовала Италијане – ухапшенима прети и до седам година затвора!
Добро дошли!
Пратићемо уживо меч финала Лиге конференција у којој се састају фудбалери Роме и Фејенорда.