Новаку је ово 13. четвртфинале на Ролан Гаросу.
По плану и програму одрађује посао Новак Ђоковић у „граду светлости“. Иако су га неоправдано и недопустиво појединци дочекали звиждуцима, шампион је показао класу.
Није Новак Ђоковић дао ни промил шансе Аргентинцу и Марадонином имењаку Дијегу да га угрози на било који начин.
Демонстрација силе и разлика у квалитету дошли су на изражају на самом старту, а први сет оконачан је експресно, после 36 минута и то резултатом 6:1.
Два брејка била су довољна Новаку да деморалише неуморног Аргентинца који обожава да игра на шљаци.
Уследио је други сет и шок на старту, пошто је већ у другом гему Дијего Шварцман успео да „украде“ сервис Србину.
Али, Новак је демонстрирао менталну снагу, ону која га краси и према којој је препознатљив и њом „меље“ своје ривале.
Већ у петом гему је „поништио“ брејк и успео да се резултатски у потпуности врати у други сет.
У шестом је спасавао брејк лопте, али је на крају успео да дође до 3:3. У наредном, поново успева да отме сервис Аргентинцу, што му је трасирало пут ка освајању другог сета - 6:3.
Трећи сет био је шампионско одрађивање посла. Новак је све конце држао у својим рукама и само је чекао грешку пољуљаног ривала. Играло се гем за гем, све до шестог гема када Ђоковић успева да дође до брејка.
Тај један на крају ће бити довољан да без изгубљеног поена на сопствени сервирс докрајчи Аргентинца и пласира се у своје 13. четвртфинале Ролан Гароса, где ће чекати бољег из двобоја Рафаел Надал - Феликс Оже-Алијасим.
Текстуални пренос сусрета Ђоковић - Шварцман могли сте да пратите уз Спутњик спорт.





