Мирко Иванић и Александар Катаи – ФК Црвена звезда - Sputnik Србија

Звезда нападала, Зенит славио пред 30.000 навијача у Сочију

Фудбалери Црвене звезде изгубили су од Зенита у Сочију резултатом 2:1 у пријатељском мечу пред 30.000 навијача. Црвено-бели су били бољи ривал у првом полувремену, али је шампион Русије у наставку показао искуство и преко Мостовоја и Касијере је успео да упише тријумф, док је утешни гол за Звезду дело Александра Катаија.
Звезда је боље отворила утакмицу и наметнула је висок пресинг ривалу. Био је приморан Зенит да се повуче на своју половину, неретко и испред свог казненог простора. Стварао је петоструки узастопни шампион Србије прилике, у два наврата је запретио Ибрахим Мустафа, али је мрежа Зенита остала нетакнута.
Одлично је изгледао тим Дејана Станковића, имао је више лопту у поседу, контролисао је дешавања на терену у Сочију, али је недостајало оно најважније – реализација.
Мустафа је упркос бројним промашајима показао Станковићу може да рачуна на њега за почетак нове сезоне и меч са Радничким из Ниша који је заказан за 9. јул на Маракани.
Кангва је такође био добар, трчао је у оба правца, показавши да ће бити право појачање у јуришу на Лигу шампиона.
С друге стране, Зенит који доминира руским фудбалом што потврђују четири узастопне титуле, није паничио због притиска Звезде већ је кроз пас игру износио лопту са своје половине.
У неколико наврата су изабраници Сергеја Семака показали да им мало треба да кроз транзицију дођу до Звездиног гола и да запрете Борјану.
Након што су мреже мировале у првом полувремену, у наставку је тим из Санкт Петербурга заиграо доста боље.
Пићини је често грешио и видео је Станковић да мора да га мења, али је пре тога Звезда примила гол после конфузне реакције неколико играча на средини терена.
Мостовој се нашао у прилици и с леве стране је резантним ударцем у ближи угао, успео да провуче лопту од стативу у Борјанову мрежу.
Мењао је после тога Станковић, изашли су Пићини и Букари, а ушли Родић и Иванић. Играо се 71. минут када је на траву стадиона „Фишт“ крочио Колумбијац Касијера којег је хтела Звезда, а у трансферу вредном пет милиона евра завршио је у Зениту.
И само 180 секунди касније искусни нападач је успео рутински да погоди мрежу Звезде. Томе је претходила сјајна акција руског шампиона коју је Колумбијац крунисао поготком.
Пораз црвено-белих успео је да ублажи најбољи фудбалер Звезде, Александар Катаи, који је као резерва ушао уместо Милана Павкова у 65. минуту. Катаи је погодио мрежу Кержакова у 80. минуту и тако је постављен коначан резултат 2:1.
Уз Спутњик спорт могли сте уживо да пратите ток меча Зенит - Звезда.
Роберт Просинечки - Sputnik Србија, 1920, 02.07.2022
Словенци бесни на славног Хрвата: Пио, коцкао се и отказивао тренинге
Квинси Мениг - Sputnik Србија, 1920, 03.07.2022
Столица сумирао припреме Партизана – стижу хитна појачања
20:58 03.07.2022
94' - КРАЈ - победа Зенита!
Зенит је славио против Звезде резултатом 2:1 у пријатељском мечу одиграном у Сочију.
20:55 03.07.2022
90' - Играће се још четири минута
Сусрет у Сочију продужен је четири минута.
20:54 03.07.2022
90' - Борјан одличан
Запретио је Зенит, али је Борјан био одличан.
20:46 03.07.2022
83' - Покушај Иванића
Запретио је озбиљно с леве стране Мирко Иванић, испалио је "пројектил", али је лопта отишла поред гола.
20:44 03.07.2022
80' - ГОООЛ! Катаи смањује - 2:1!
Успела је Црвена звезда да затресе мрежу Зенита, а погодио ју је, ко други но Александар Катаи. Иванић је "сецнуо" једну лопту и пронашао је Катаија, који је рутински погодио супротан угао Зенитовог гола.
20:37 03.07.2022
74' - ГОЛ! Зенит води 2:0!
Тек што је крочио на терен Колумбијац Касијера је погодио на премијери. Једноставна акција и рутинска завршница Касијере десном ногом с десне стране, а лопта је завршила у супротном углу Борјановог гола.
20:36 03.07.2022
73' - Косово - Србија!
Одзвања стадионом у Сочију: "Косово, Србија", "Косово, Србија...". Скандирају руски навијачи.
20:34 03.07.2022
71' - Касијера на терену
Фудбалер којег је хтела Црвена звезда, а завршио је у Зениту - Колумбијац Касијера, ушао је у игру.
20:32 03.07.2022
69 - Велики промашај Адамова
Брза трансформација Зенита, само што је на крају себичан био Адамов који је траљаво шутирао поред гола са седам метара.
20:31 03.07.2022
68' - Родић у шанси
Покушао је леви бек Звезде главом из непосредне близине, али је лопта отишла поред гола. Четврта велика прилика за шампиона Србије.
20:28 03.07.2022
65' - Павков изашао, Катаи и Бен на терену
Наставља да мења Дејан Станковић. Катаи је заменио Павкова, а Бен је ушао уместо Мустафе.
20:23 03.07.2022
59' - Лажњак Кангве, па шут...
Покушао је Канга са двадесет метара пошто је елегантним лажњаком избацио из игре једног играча Зенита. Ипак, голман Кержаков био је концентрисан и лако је зауставио тај покушај.
20:22 03.07.2022
55' - Родић и Иванић у игри

Одмах после гола Станковић је извео из игре Пићинија и Букарија, а на терену су Родић и Иванић.
20:17 03.07.2022
53' - ГОЛ! Води Зенит - 1:0!
Повео је првак Русије преко Андреја Мостовоја. Погодио је Рус ближи угао Борјановог гола, а лопта се уз помоћ стативе одбила у мрежу.
20:15 03.07.2022
52'- Брани Борјан
Поново се разиграо четвороструки узастопни шампион Русије и запретио је преко Клаудиња. Ипак, живу лопту Бразилцу ухватио је Милан Борјан.
20:13 03.07.2022
50' - Корнер за Звезду
Извео га је Гелор Канга, али је одбрана Зенита лако расчистила опасност.
20:11 03.07.2022
47' - Клаудињо покушао са пола терена
Мало је недостајало да Бразилац погоди са преко 45 метара после грешке Пићинија. Љут је био Борјан на своју последњу линију.
20:09 03.07.2022
46' - Почело је друго полувреме
Звезда је наставила по старом и напада Зенит.
19:51 03.07.2022
Полувреме - 0:0
Упркос томе да је било неколико прилика, као и да је Црвена звезда била бољи ривал, мреже у Сочију су мировале после првих 45 минута.
19:50 03.07.2022
45' - Мустафа...
Намеће се Мустава за стартера Звезде пред почетак сезоне. Крилни нападач је овога пута покушао десном ногом по земљи, али је лопта прозујала поред стативе.