Зенит показао снагу у Суперкупу Русије /видео/

© Sputnik / Алексей Даничев / Уђи у базу фотографијаМалком
Малком - Sputnik Србија, 1920, 09.07.2022
Фудбалери Зенита савладали су Спартак из Москве са убедљивих 4:0 (2:0) у Суперкупу Русије и на тај начин су показали снагу и са чиме располажу пред наредни шампионат.
Зенит је већ у првом полувремену показао да је снажнији тим, а после 34 минута игре тим из Санкт Петербурга водио је већ са 2:0.
Прво је Сергејев довео Зенит у предност од 1:0 голом у 29. минуту, а онда је Малком повисио на 2:0 после сјајне акције.
Зенит је изборио овај сусрет тако што је владајући шампион Русије, док је Спартак освајач Купа из прошле сезоне.
Ипак, Зенит је у овом моменту много јачи, снажнији и спретнији, што показује и резултат.
После два гола у првом делу игре, Зенит је постигао још два гола у другом полувремену, а стрелци су били Вендел у 46. минуут и Касијера у 93. минуту утакмице.
Јасно је да је Зенит фаворит за титулу и следеће сезоне у руској Премијер лиги.