Важна рукометна бронза за Србију!

CC0 / Pixabay / Рукомет
Рукомет - Sputnik Србија, 1920, 17.07.2022
Мушка јуниорска рукометна репрезентација Србије освојила је бронзану медаљу на Европском првенству за играче до 20 година, пошто је данас у мечу за треће место у Португалији победила Шведску 30:26 (17:12).
У ситуацији када сениори не бележе добре резултате већ годинама, ова бронза може да буде бронза наде за наш рукомет.
Најефикаснији у селекцији Србије био је Милош Кос са осам голова, док су Матеја Додић и Лука Роган постигли по пет. Голман Марко Мрдовић је имао девет одбрана.
У селекцији Шведске најефикаснији је био Јохан Ериксон, који је постигао шест голова, док је Каспер Палмар додао пет.
Шведска је повела 1:0, а онда су наши рукометаши преузели иницијативу. Предност Србије је расла из минута у минут, а три пута је износила по осам голова (13:5, 14:4 и 15:7). Млади рукометаши Србије су првих 30 минута решили у своју корист резултатом 17:12.
Шведска је у 35. минута пришла нашем тиму на минус два (18:16). Српски рукометаши су у 41. минуту вратили предност од четири гола (22:18).
Србија је потом одржавала предност, а на голу је бриљирао Марко Мрдовић. У 51. минуту било је 27:22 за наш тим. Наша селекција је до краја меча одржала високо вођство и заслужено је освојила бронзану медаљу.
У финалу Европског првенства ће играти селекције Португалије и Шпаније.