Кинези осмислили ласерску оловку која пише по ваздуху
Кинези осмислили ласерску оловку која пише по ваздуху
Sputnik Србија
Кинески научници из Лабораторије Хунгтуо у Вухану, осмислили су ласерску оловку чије су могућности невероватне. Тврде да је помоћу ње могуће писати у ваздуху... 25.07.2022, Sputnik Србија
Како преносе кинески медији, оловка користи веома кратке ласерске пулсеве како би уклонила електроне из молекула ваздуха и претворила их у плазму која емитује светлост, а све то како би се написане речи појавиле у ваздуху.Вођа истраживања, Цао Шиангдонг, за кинеске медије је истакао да им за цртање у ваздуху, захваљујући овој оловци, нису потребни ни табла, ни папир, ни екран.Појаснио је како "оловка" користи пулсеве од само неколико фемтосекунди (једнака једном квадрилионитом делу секунде), а којима је потребно милион мегавата енергије. Али, како су ти пулсеви изузетно кратки, додаје, потрошња енергије и није тако велика, а ласерску оловку је могуће безбедно користити.Научници се надају да би ова ласерска оловка, у будућности, могла да се користи у квантном рачунарству и другим напредним технологијама. Можда чак и као нека нова холографска технологија, преноси Б 92.
Кинески научници из Лабораторије Хунгтуо у Вухану, осмислили су ласерску оловку чије су могућности невероватне. Тврде да је помоћу ње могуће писати у ваздуху, што би био корак напред у развоју холограма.
Пратите Спутњик и на летовању
Спутњик Србија неометано можете читати широм Европе на мобилној апликацији коју ћете пронаћи ОВДЕ. Апликацију такође можете преузети и путем линка apkfab.com
Како преносе кинески медији, оловка користи веома кратке ласерске пулсеве како би уклонила електроне из молекула ваздуха и претворила их у плазму која емитује светлост, а све то како би се написане речи појавиле у ваздуху.
Вођа истраживања, Цао Шиангдонг, за кинеске медије је истакао да им за цртање у ваздуху, захваљујући овој оловци, нису потребни ни табла, ни папир, ни екран.
Појаснио је како "оловка" користи пулсеве од само неколико фемтосекунди (једнака једном квадрилионитом делу секунде), а којима је потребно милион мегавата енергије. Али, како су ти пулсеви изузетно кратки, додаје, потрошња енергије и није тако велика, а ласерску оловку је могуће безбедно користити.
Научници се надају да би ова ласерска оловка, у будућности, могла да се користи у квантном рачунарству и другим напредним технологијама. Можда чак и као нека нова холографска технологија, преноси Б 92.
Све вести
0
Приступ ћаскању је блокиран због нарушавања правила.
Поново можете да учествујете за:∞.
Ако се не слажете са блокирањем, користите формулар за повратне информације
Разговор је завршен. У дискусији можете учествовати 24 сата од објављивања чланка.